Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób funkcjonują promienniki emitujące podczerwień? W jaki sposób technologia ta jest inna od tradycyjnej?

Form ogrzewania pomieszczeń jest bardzo dużo. Dzisiaj można wybierać spośród różnych rodzajów takich urządzeń, które zmieniają różne rodzaje energii na ciepło.


Jednym z takich urządzeń są panele na podczerwień.
Są to Urządzenia, jakie cieszą się coraz większą popularnością. Zamieniają one energię elektryczną na ciepło, które promieniuje i rozchodzi się po pokoju. Takie promienniki ciepła funkcjonują w trochę inny sposób niż standardowe grzejniki zawieszone na ścianie. W tym wypadku technologia jest trochę inna.


odlewy
Napisał: OKFoundryCompany
Na podstawie: http://www.flickr.com


Po pierwsze nagrzewają się do o wiele większych temperatur. Oprócz tego, jak sama nazwa wskazuje wykorzystują promieniowanie. Odzwierciedlają światło słoneczne. Panele na podczerwień emitują promienie podczerwone ogrzewając w bezpośredni sposób przedmioty i osoby będące w takim pomieszczeniu (sprawdź kompletną propozycję pod adresem). W tym wypadku dochodzi jeszcze jedna rzecz, ponieważ ciepło, jakie wnika w przedmioty, jest następnie oddawane otoczeniu.

To głównie wpływa na to, jaką temperaturę czujemy w rzeczywistości. Jest ona często wyższa od tej panującej faktycznie w pomieszczeniu. Tutaj widać też na czym polega oszczędność takiego systemu. Takie promienniki ciepła bowiem powodują, że możliwe jest uzyskanie cieplnego komfortu w niższej temperaturze (http://www.global-online.pl/promienniki-ciepla.html). Gdy porównamy do grzejników tradycyjnych musielibyśmy mieć temperaturę większą. Dlatego możemy ogrzać pomieszczenie mniejszym nakładem mocy.
Taki rodzaj urządzeń to interesująca alternatywa dla grzania tradycyjnego, dobrze jest rozważyć montaż takich urządzeń. Szczególnie w pomieszczeniach małych, w jakich nie trzeba za dużej mocy, są one opłacalną inwestycją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 14:44:32
Tagi: sprzęt, system, Urządzenia, pomieszczenie, osoby