Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nietradycyjne nagrobki, czyli trendy w przemyśle kamieniarstwa.

Słysząc słowo: nagrobek nic miłego nie przychodzi nam na myśl. Faktem bowiem jest, iż z takimi przedmiotami spotykamy się w perspektywie straty osoby niezwykle bliskiej naszemu sercu, ale jednak dla wielu osób jest to tylko coś czym zajmują się na co dzień. Z tego powodu świat nagrobkowy, jak każdy inny obszar działalności ludzkiej,idzie do przodu. Dzięki czemu w chwili, gdy jesteśmy zmuszeni do wyboru nagrobka, wybór jest szczególnie duży.

wyroby kamieniarskie
Napisał: F. D. Richards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim kamieniarstwo dzieli się w dzisiejszych czasach na dwie części. Można więc wyróżnić: prostotę w formie, bez udziwnień, wielkich dekoracji i innowacyjnych materiałów. Niepodzielne rządy sprawuje tu granit i czasami trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych formach. Druga grupa to miejsce, w której kamieniarstwo może naprawdę się wykazać, jest to bowiem całkowity przepych i bogactwo zdobień. Takie nagrobki nierzadko mają spore pozłacane elementy dekoracyjne i niczym dziwnym nie jest widoczna z daleka figura, czy to anioła, Jezusa Chrystusa, samego zmarłego, czy nawet obiektów, które dla zmarłego miały szczególnie ważne znaczenie. Zobacz w galerii: https://tborkowski.pl/galeria-kolumbarium/.

Takie przepełnione bogactwem nagrobki czasami przypominają pomniejszone kaplice, w których spoczywa właściciel. Zupełnie innym zagadnieniem są nagrobki dla par - nagrobki podwójne borkowski. Tutaj królują duże formy i bogate ozdoby pokazujące niezwykłość uczucia łączącego zakochanych i mającego ciąg dalszy w życiu pozagrobowym. Jak więc widać dział nagrobków i kamieniarstwa szybko się zmienia i rozwija i tak jak wszędzie tu też panują różnorodne mody i tendencje. Wielu znawców rynku przewiduje, że za kilka lat może trafić do nas, coraz bardziej znany za granicą nurt, dążenia do stworzenia ogólnego i jednakowego dla wszystkich wzoru nagrobka. Dzięki temu mniej zamożni zmarli nie będą odstawać od reszty, tak jak w czasie życia, gdy codziennością było wskazywanie ich palcami i odsuwanie się od takich osób.cmentarz
Napisał: alljengi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktem jest, iż obecne czasy dają nam możliwość przebierania w nagrobkach, dekoracjach i ornamentach do upadłego. Jednakże należy pamiętać, iż o wiele ważniejsza jest prawdziwa żałoba i przejmujący smutek po utracie bliskiej osoby, a postawienie najbardziej udekorowanego nagrobka nie zastąpi szczerej tęsknoty, która nie ma swojej ceny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 09:52:36
Tagi: dekoracja, figura