Buduj z nami budowlane rozmaitości

Najbardziej efektywna i najtańsza technologia grzewcza.

Promienniki podczerwieni (nagrzewnice, promienniki ciepła), umożliwiające błyskawiczne, najtańsze i nadzwyczaj wydajne ogrzewanie wybranych powierzchni są już dostępne w handlu.
Z roku na rok rośnie zainteresowanie ekonomicznym i zdrowym ogrzewaniem z pomocą płytowych grzejników podczerwieni. Trudno się temu dziwić. Grzanie podczerwienią to najbardziej efektywna i tania, zarówno w zakupie, a na pewno w użyciu - technika grzewcza. Notoryczny przyrost cen nośników klasycznej energii termicznej – gazu, węgla – tak przez wzgląd na ich rosnące zapotrzebowanie jak też zbliżający się koniec ich zapasów jak też ze względu na gwałtownie rosnące ceny ich pozyskania obligują właściwie każdego człowieka do maksymalnego spożytkowania energii, i to w każdym przypadku. panele na podczerwień (http://global-online.pl/panele-grzewcze.html), przy odpowiednim doborze rozmiarów mocy grzewczej przy swym nieogromnym poborze energii są podejściem optymalnym oraz do tego zdrowym.


We wszelkich wypadkach zastosowania płytowych grzejników czy także promienników podczerwieni grzeją one taniej oraz wydajniej, aniżeli jakiekolwiek innego rodzaju system nagrzewania (Promienniki cieplne). I do tego jest to najtańszy, zupełnie bezobsługowy, system ogrzewający. Odpowiednio dokonany dobór płytowego kaloryfera do rozmiarów a także objętości danego Wnętrza – przez wzgląd na prawie 100 % efektywność grzewczą nagrzewania podczerwienią - umożliwia zaoszczędzić między 30 do wręcz 60% sumptów nagrzewania w sezonie grzewczym w porównaniu do wydatków klasycznego ogrzewania: gazem, drewnem, czy nawet niedrogimi peletami!


eksperci
Napisał: DEFRA
Na podstawie: http://www.meble.pl


Jak to funkcjonuje? Promieniowanie podczerwone zna wszystek z nas.
A najbardziej dostrzegalne źródło ciepła podczerwieni to promieniowanie słoneczne. Promieniowanie podczerwone, jakie wydziela wszelkie ciało jest absorbowane przez każdy obiekt istniejący w polu jego promieniowania, jako że każdy obiekt absorbuje promieniowanie podczerwone oraz wydziela je, w postaci ciepła, do otoczenia. Promienniki ciepła są absolutnie nieszkodliwe dla człowieka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 14:43:32
Tagi: Wnętrza, panele, sklepach