Buduj z nami budowlane rozmaitości

Możliwości krojenia stali

W zakładach przemysłowych przebiega mnóstwo procesów wiodących do uzyskania gotowego wyrobu.

W fabrykach wytwarzających elementy do samolotów, samochodów jednym z surowców jest stal nierdzewna BTH. Przez to, że jest odporna na korozję stosowana jest także w sektorze spożywczym w aparatach, które bezpośrednio stykają się z żywnością, w sektorze chemicznym wykorzystuje się inconel do związku z kwasami. Nie licząc odporności na korozję stal charakteryzuje się srebrną barwą i blaskiem. Swoje własności zawdzięcza dodatkom różnych metali. Chrom uodparnia stal nierdzewną na oddziaływanie wysokich temperatur, a nikiel na kwaśne środowisko i polepsza elastyczność, ma przydatne własności ułatwiające proces spajania.
blacha ryflowana wysokiej jakości
Napisał: Mark Gaw
Na podstawie: http://www.flickr.com
Molibden zapewnia wytrzymałość na działanie małych temperatur. Do krojenia surowców w fabrykach stosowanych jest kilka metod, jedną z nich jest cięcie strumieniem wody. Polega na krojeniu półproduktów za pomocą nadzwyczaj intensywnego strumienia wody pod ogromnym naporem. Można ciąć samą wodą ewentualnie z domieszką ścierniwa. Pierwszy przykład stosowany jest do cięcia surowców delikatnych np. gumy, pianki, syntetyków. Druga metoda używana jest do krojenia stali, aluminium, marmuru dla lepszego rezultatu cięcia do cieczy dorzuca się wyjątkową część składową np. piach. Technologia ta wykorzystywana jest praktycznie w każdej gałęzi przemysłu np.: samochodowym, szklarskim, drzewnym.Atuty wynikające ze stosowania tej metody to wysoka dokładność, możliwość krojenia twardych materiałów, nie ma potrzeby stosowania specjalnej obróbki wykończeniowej, szybki okres wykonania zamówienia.
Innym rozwiązaniem cięcia materiałów jest cięcie laserowe. Polega na tym, że struga laserowa wiedziona jest przez komputer na obrabiany materiał. Użycie komputera zezwala na skrupulatne ustawienie za sprawą tego można wykrawać, nawet w największym stopniu trudne detale. Na dokładność oddziałuje fakt, że w miejsce noża stosuje się wiązkę lasera, która odwrotnie do noża nie brudzi się i wszelkie następne cięcie jest w takim samym stopniu dokładne i krawędź ciętego tworzywa gładka. Cięcie laserowe ma wielkie atuty: nieduży hałas, duża dokładność, szybkość krojenia, zupełna komputeryzacja, oszczędność półproduktu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 16:07:34
Tagi: stal, Cięcie laserowe