Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy typ podłoża zadecyduje o atmosferze pomieszczeń w mieszkaniu ? Jakie materiały są cenione?

Stworzenie fajnego klimatu w domu wiąże się także z potrzebą wykonania właściwych podłóg. Fakt, jakiego materiału będziemy używać, ma wpływ na końcowy wynik.


parkiet hajnówka
Napisał: Optiflame
Na podstawie: Optiflame


Jakie mamy opcje ?


deska jesionowa
Napisał: David Hilowitz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z pewnością doskonałym surowcem na podłogi będzie deska jesionowa - PARKIETY SCHODY Piotr Pryczynicz. W ogóle drewno należy do tych wdzięcznych materiałów, których stosowanie nadaje świetny wynik prawieza każdym razem. Pomieszczenie staje się bardziej przytulne, gdyżdrewno sprawia, iż aranżacja wnętrza ociepla się. Barwy desek drewnianych być mogą różne, natomiast na pewno uda się dobrać odcień, jaki będzie pasował do całości. Zawsze też można barwę zmienić, używając lakierobejcy, która nie dosyć, iż chroni, to nadaje pożądany odcień, a do tego nie kryje ślicznych słojów drewna. Parkiet Hajnówka ma spory wybór różnych materiałów, dzięki którym podłoga będzie się prezentowała doskonale - tego autora.


Dość częstym surowcem stosowanym na podłoża będą kafelki. W dzisiejszych czasach płytki ceramiczne to mnogość form i kolorów. Można nawet wyszukać takie, które udają drewno. Jednak pamiętajmy, aby wybrać takie przeznaczone na podłogę tak, żeby miały konkretną jakość.


Kafelki na podłożu bowiem są narażone na szybszą eksploatację, ścierają się szybciej niż te położone na ścianach. Zwróćmy uwagę na ich stopień twardości i ścieralności, by służyły nam jak najdłużej.
Do tego, szczególnie w przedpokoju powinny być antypoślizgowe, gdyż wchodząc do domu w zawilgoconych butach, łatwo można zrobić krzywdę. Istnieją poza tym inne materiały nadające się na podłoże, jednakże powyższe dwa będą na pewno tymi z mocniej cenionych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-13 12:19:36
Tagi: projekt, płytki, podłogi, piec