Buduj z nami budowlane rozmaitości

Inteligentne mieszkanko, kontra inteligentny budyneczek - a więc, nowe technologie pukają do drzwi

Jeszcze parę lat temu słowa "inteligentne mieszkanko", czy też "inteligentny dom" kojarzyły się z bajeczkami lub filmami z gatunku Science-Fiction. W tej chwili jednakże słowa te kojarzą się przede wszystkim z wygodą i wielkimi pieniędzmi.
termometr
Napisał: weisserstier
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy jednak w tej konkretnej chwili jest to nadal tak drogie jak było jeszcze jakiś okres temu? Przyjrzymy się tym kwestiom w dzisiejszym felietonie!


Rozpocznijmy być może od calutkiego budowli, koncentrując się później na mieszkaniach - indeos.pl/oferta/inteligentny-budynek. Inteligentny budynek to określenie świadczące o bardzo wysoko zaawansowanym technicznie budowli. Wspomniany budynek posiada szereg czujników oraz detektorów po rozsiewanych po calutkim budowli i jego okolicy. Samiutki system budowli jest wieloczęściowy, lecz jak się okazuje ma w posiadaniu zazwyczaj jedynie jeden panel kontrolny, który otula wszystko w obrębie budynku. Tego rodzaju panel określamy "zintegrowanym systemem zarządzania".


Urządzenia
Napisał: Centrum Klima SA
Na podstawie: Centrum Klima SA


Jeżeli chodzi o inteligentne mieszkanie, to jest ono dla wielu spełnieniem marzeń. Większa ilość części w takim mieszkaniu (można zobaczyć tutaj) podlega naszej własnej woli dzięki systemowi, ponad którym posiadamy pełne panowanie. Zaczynając od automatycznych okien, po nagrzewaną podłogę, a zakańczając na samych drzwiach wejściowych - wszystko to mamy możliwość sterować w konkretnej chwilce albo zaprogramować, by o tej konkretnej oraz o tamtej konkretnej godzinie coś robiło, albo się wyłączało. Właściwie tego rodzaju mieszkania nie posiadają ograniczeń, wszyściutko jest zależna wyłącznie od naszych własnych funduszy.
A jak dobrze się rozejrzy wewnątrz sieci, to można zauważyć, iż wspomniane mieszkania są już o wiele bardziej tanie niż jeszcze kilka latek wcześniej, dzięki czemu bardziej dużo ludzi na nie stać!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 09:43:36
Tagi: dom, mieszkanie, czas