Buduj z nami budowlane rozmaitości

Od czego zacząć budowę budynku zastanów się zanim rozpoczniesz prace

Bez wątpienia budowę domku musimy zacząć od wybrania działki. Mimo pozorów jest to niezmiernie ważna decyzja, bowiem to od niej zależy czy będzie można pobudować gniazdko o wybranych parametrach. Żeby się tego dowiedzieć musimy złożyć wniosek do urzędu gminy o warunki zabudowy.
Gdy już mamy działkę i warunki zabudowy należy wybrać należyty projekt domku. Przy wyborze planu trzeba się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z poddaszem użytkowym, mały, duży, podpiwniczony itp. i powinno się zwrócić uwagę na takie elementy jak: z której strony będzie wejście, czy ma posiadać taras, ile będzie pokoi i w jaki sposób rozmieszczone, czy jest garaż, czy umywalnia jak też kuchnia będą blisko siebie. Nie mniej ważne jest też co będzie widać przez okno.

Jeżeli decydujemy się na ekipę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim czy firma jest zarejestrowana. Dosyć często zdarza się, iż firma jest "na lewo" i kiedy coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieli komplikacje dlatego że firma w łatwy sposób może "ulotnić" się.
drzwi
Napisał: POL-SKONE
Na podstawie: POL-SKONE


Tak samo ważnym elementem może być portfolio ekipy. Warto jest widzieć inne budynki pobudowane przez danych fachmanów, porozmawiać z posiadaczami czy firma była dbała, czy wykonywała wszystko zgodnie z planem, czy wywiązywała się z terminów.

Później zamawiamy materiały budowlane sprawdź to koniecznie Wrocław tj.: cegły, wylewki, cement, zbrojenie (serwis www) -sprawdź drzwi erkado. Należy zwrócić uwagę czy wykonawca ma własny sprzęt oraz czy ma majstra, który to będzie nią kierował. Przy każdej budowie, nawet jeżeli stawia się budynek systemem gospodarczym, powinien być kierownik budowy - tego wymaga prawo! Bezspornie z realizatorem należy podpisać umowę.

To co najistotniejsze już jest, zatem można rozpocząć budowę. Jednak zanim się przystąpi do pierwszych robót musimy co najmniej siedem dni przedtem zawiadomić starostwo o czasie zaczęcia prac. Nabyć należy tabliczkę informacyjną, jaka przez cały okres trwania budowy powinna stać na placu. Będą na niej dane kierownika budowy - wytrzymałe wylewki. Oprócz tabliczki trzeba posiadać dziennik budowy. Rejestruje się w nim przebieg prac. Teraz można spokojne wznosić domek. W odpowiednim czasie zamówić okna jak też drzwi wewnętrzne Erkado. Czeka cię jeszcze położenie podłóg i wyekwipowanie łazienek w kabiny prysznicowe.
Kiedy prace się sfinalizują drugi raz trzeba pójść do starostwa żeby poinformować tym razem o zwieńczeniu robót. Trzeba to uczynić 14 dni przed wprowadzaniem się do nowiusieńkiego domku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:32:53
Tagi: dom, projekt, budowa