Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak przygotować swój własny domowy pokój do majsterkowania?

Osoby, których hobby jest tworzenie czegoś z niczego, albo lubią prace związane na przykład z odnawianiem aut zazwyczaj posiadają własne miejsce przeznaczone na realizowanie swojej pasji.
narzędzia
Napisał: mtneer man
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Najczęściej warsztat to dość duże pomieszczenie, warto jednak przywiązać uwagę do tego, by było świetnie zorganizowane i uporządkowane. Różnego rodzaju supermarkety budowlane mają w ofercie wielki wybór półek warsztatowych o różnorodnych wymiarach, różnym udźwigu. Do tego wiele skrzynek na narzędzia, pojemników na kółkach , małych pudełek na śrubki wieszaków na ściany – żeby dało się powiesić na przykład wiertarki (http://www.ceneo.pl), wkrętarki czy odmienne takiego typu rzeczy.

Narzędzia warsztatowe absolutnie należy trzymać w porządku. Na regałach warto rozłożyć w porządku wszelkiego typu komplety kluczy, wierteł (tutaj więcej informacji), wkrętów, części wymiennych i inne tego typu. Szafka na kółkach przydatna będzie bardzo, ponieważ możemy do niej włożyć podstawowy zestaw narzędzi, z których korzystamy najczęściej i mieć je zawsze pod ręką.

Na uwagę zasługują też wszelkiego typu narzędzia pomiarowe. Przydać się mogą zasadniczo w każdym zadaniu związanym z majsterkowaniem czy naprawianiem różnego typu sprzętów. Wszelkie miary taśmowe, laserowe mierniki odległości itp. – to niewielkie przedmioty, więc powinny mieć swoje miejsce albo w podpisanym pudełku, albo (zobacz więcej) konkretnej szufladzie.

Na przygotowane płaszczyzny ościeży nakładamy pacą stalową masę z tynku lub gładzi, wyrównując ją odpowiednimi narzędziami.
Napisał: Atlas
Na podstawie: Atlas
Różnego typu prace wykonuje się dużo szybciej i z dużą przyjemnością, gdy wiemy gdzie znaleźć różne narzędzia, kiedy wystarczy że otworzymy odpowiednią szufladę albo (kliknij tutaj) po prostu sięgniemy na regał i zobaczymy tam to czego potrzebujemy. Jeśli za każdym razem będziemy musieli przeszukiwać różne klamoty leżące na półkach odbierze nam to całą radość z pracy.Tak samo jest, kiedy idzie o narzędzia ogrodowe. Gdy nie mamy oddzielnego pomieszczenia na tego rodzaju rzeczy starajmy się składować je w porządku. Na czas zimy możemy ze spokojem położyć je gdziekolwiek wysoko, w taki sposób, by nie zawadzały pod nogami. Na wiosnę dobrze jest je ułożyć w zasięgu ręki. Dobrze jest mieć również i w ogrodowych narzędziach ład. Zadbajmy o kosiarkę, każdego rodzaju grabie – nie zostawiajmy ich na zimę brudnych. Umyjmy je i odłóżmy, a na wiosnę z pewnością z chęcią zabierzemy się do prac w naszym ogrodzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 10:02:03
Tagi: narzędzia, wkrętarki, warsztat, taśmowe