Buduj z nami budowlane rozmaitości

Pieniądze oraz narzędzia, jakie potrafią regulować obrót nimi

Pieniądze szczęścia nie dają - na pewno istnieje mnóstwo osób, które mogą się podpisywać pod takim stwierdzeniem. Pomimo iż to fakt, z innej strony, aby być sprawiedliwym, trzeba przyznać, iż dzięki środkom finansowym można sprawiać, iż nasze życie jest przyjemniejsze.


Dlatego wszystkim zależy, by je mieć.
dom - stykówka
Napisał: Peter Chovanec
Na podstawie: http://www.flickr.com


malarze
Napisał: PPG Deco Polska
Na podstawie: PPG Deco Polska


Po co każdy z nas codziennie wstaje i udaje się do pracy? Odpowiedź jest banalna : by zdobyć pieniądze. Są nam one nieodzowne do normalnego życia. Dzięki nim mamy dom, mamy co jeść, ubrania, praktycznie wszystko. Również, co jasne, firmy ich potrzebują, niezależnie od tego, czy chodzi tutaj o kapitał obrotowy (oryginalna strona) czy początkowy. Bez pieniędzy ciężko cokolwiek osiągnąć, a sukces, jaki ludzie osiągają w życiu bardzo często mierzony jest właśnie pieniędzmi. Taka jest przykra prawda: osoby, które niemalże nic nie mają, nie mają zbyt wysokiej pozycji społecznej. Zatem pracujemy, aby zarabiać. Czy ktokolwiek chodziłby do pracy, gdyby każdego miesiąca zarabiał tyle, ile pragnie? Jeżeli już, to na pewno byłaby to garstka grupa osób. Niestety, większość z nas nie cieszy wysokość miesięcznej wypłaty. Jeżeli użyć specjalnego narzędzia, którym jest kalkulator wynagrodzeń netto brutto (zapraszam do lektury) w odniesieniu do naszej wypłaty, szybko da się przekonać, jak dużo pieniędzy idzie na wszelkie podatki oraz innego rodzaju świadczenia, składki i tak dalej. Brutto zarabiamy naprawdę dużo, więc można załamać, gdy otrzymujemy przelew na o wiele niższą kwotę. Państwo zagarnia sporo naszych zarobków i niemalże nic nie da się na to poradzić.


Wszelkie podatki, papiery, wnioski, jak na przykład NIP 2 (przenieś się tu) i inne to instrumenty, jakie służą państwu do regulowania spraw pieniężnych swoich obywateli. Może nam się to nie podobać, ale, jak wspomniano wyżej, praktycznie nic nie da się na to poradzić. Tak zorganizowane jest nasze państwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-07 14:09:37
Tagi: pieniądze, dokumenty, ludzie, życie