Buduj z nami budowlane rozmaitości

Kilka podstawowych informacji w temacie ogólnej budowy, zasady działania i zastosowania ciśnieniowych zbiorników.

W wielu instalacjach przemysłowych niezwykle istotną rolę odgrywają ciśnieniowe zbiorniki. Jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są do trzymania w nich substancji które się znajdują pod większym ciśnieniem niż panujące dookoła.
zbiorniki powietrza
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi


zbiorniki ciśnieniowe
Napisał: Röben
Na podstawie: Röben


Substancjami takimi mogą być różne gazy i ciecze, w tym palne czy żrące. W związku z tym zbiorniki ciśnieniowe zrobione być muszą z odpowiedniego materiału, który uwzględni właściwości chemiczne przechowywanych substancji. Najczęściej jest to dobry gatunek stali, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość chemiczną i odporność na trudne warunki. Ze względu na wysokie ciśnienie które może panować wewnątrz zbiorniki także muszą być w odpowiedni sposób zaprojektowane i wykonane, ponieważ bezpieczeństwo w ich użytkowaniu jest kluczową rzeczą - zbiornikicisnieniowe.pl.


pokój dziecięcy


Parametry, jakie mają posiadać zbiorniki powietrza są dokładnie wyznaczone przez przepisy i każdy z producentów musi ich rygorystycznie przestrzegać. Ze względu na parametry wytrzymałościowe najczęściej projektuje się je w kształcie cylindrycznym, z wytłoczonymi albo przyspawanymi denkami. Ważnym elementem pracującym razem ze zbiornikiem jest zawór pozwalający na napełnianie i opróżnianie. On także powinien spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy. Zgodnie z przepisami każdy zbiornik musi co pewien okres czasu przechodzić badania potwierdzające jego wytrzymałość - http://www.zbiornikicisnieniowe.pl/.
Jest to niezbędne z powodu tego, że w takich elementach po długim okresie używania przy podwyższonym ciśnieniu mogą zajść zmiany powodujące niebezpieczeństwo uszkodzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-07 13:13:37
Tagi: czas, przemysł, sposób, zbiornik, wymagania