Buduj z nami budowlane rozmaitości

Przerażają cię rachunki za gaz? Może czas rozważyć zmianę dostawcy?

Koszt gazu, jak na warunki przeciętnego użytkownika w naszym kraju, jest niemała. Nieważne czy korzystasz wyłącznie z kuchenki gazowej, lub też gazem ogrzewasz cały dom - warto zastanowić się, czy twoje rachunki mogą być mniejsze.
Oczywiście dla tych, którzy posiadają ogrzewanie gazowe, kwestia wysokości opłat w zimie jest niezmiernie istotna. Ogrzewanie gazowe jest wygodniejsze niż to za pomocą paliwa stałego jak węgiel, drewno albo miał, dlatego warto rozważyć, czy wchodzi w rachubę zmiana sprzedawcy gazu. W Polsce została przeprowadzona liberalizacja rynku energii, a to daje nam możliwość zdecydowania się na odmienną firmę prowadzącą sprzedaż gazu- dalsze informacje o zmianie sprzedawcy gazu Zależnie od naszych potrzeb trzeba zweryfikować także, czy mamy dostosowaną właściwą taryfę. Trzeba zajrzeć do sieci, by zorientować się w cenach, w jakich odbywa się sprzedaż gazu na rynku krajowym. Znajdziemy tam oferty konkretnych dystrybutorów. Mimo iż może nam się pozornie zdawać, że różnice są nieznaczne, to jednak jeżeli pomnożymy je przez nasze średnie zużycie gazu, pewnie okaże się, że w naszym przypadku zmiana sprzedawcy gazu będzie skutkowała oszczędnością na przyszłość.
Według prezesa URE, to jest Urzędu Regulacji Energetyki ilość podmiotów korzystających z prawa do zmiany dystrybutora gazu idzie w górę niezmiennie. Zmiana sprzedawcy gazu głównie dotyczy gospodarstw domowych. Stopniowe przybywanie na rynku nowych firm, a co za tym idzie większa konkurencja powoduje, iż oferta na sprzedaż gazu jest coraz korzystniejsza dla odbiorców. Pomoc odnośnie jak najmniej problemowej zmiany dostawcy możemy otrzymać naturalnie u przedstawicieli poszczególnych firm. Przy wyżej wymienionym URE jest dostępny Punkt Informacyjny, gdzie możemy otrzymać wskazówki o należących się nam uprawnieniach na rynku energii (kontynuuj o sprzedawcy gazu).


Pomimo tego, że lato blisko, nie odkładajmy decyzji o zmianie dostarczyciela na później. Warto już w tym momencie prześledzić propozycje poszczególnych firm, by mieć czas na podejmowanie właściwej decyzji. Musimy, jak w przypadku każdej reklamy, uważać na pozorne oszczędności proponowane nam. Następnie dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy otrzymamy gwarancję stałej ceny i jaki jest okres wypowiedzenia umowy. O tym, że trzeba wnikliwie przeczytać umowę, nie musimy chyba przypominać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-06 13:26:47
Tagi: dom, koszt, cena, grzać, ogrzewać, rynek energii