Buduj z nami budowlane rozmaitości

Elewacja domu musi cechować się niezwykłą solidnością. W tym sensie warto wybrać jak najbardziej odpowiedni produkt

Cegły klinkierowe to najwyższa klasa cegieł elewacyjnych. Są wytrzymałe, odporne na uderzenia, działanie warunków atmosferycznych oraz ognia, a także grzybów i pleśni. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest naprawdę twarda oraz wytrzymała na zarysowania, a wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nic nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt całkowicie naturalny, jest bowiem wytworzony z naturalnego surowca, jakim jest najwyższej jakości właściwie sezonowana glina. Cegły klinkierowe odznaczają się małą nasiąkliwością (nawet poniżej sześciu procent), dzięki temu są też odporne na mróz. Zachowują trwałość nawet w warunkach agresywnych, tego typu jak kwaśne deszcze czy smog. Producenci cegieł elewacyjnych (tak zwany klinkier elewacyjny) gwarantują także pokaźny zestaw kształtek uzupełniających, które są dopasowane do nich kolorem i fakturą, z jakich tworzy się gzymsy wrocław, (sztukateriaabakus.pl) podokienniki czy stopnieschodów. Na rynku są też gotowe parapety a także łuki, jakie pomagają w pracy i umożliwiają estetyczne wykończenie elewacji.
klinkier
Napisał: Sascha Kohlmann
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzedawane są w różnych barwach, w zależności od użytego do ich produkcji surowca i sposobu wypalania. Najbardziej znane kolory cegieł to różne odcienie czerwieni i brązu. Jednakowoż klinkier wytwarza się także w kolorach, jak żółty, biały, lecz także czarny. Dostępne są też cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe czy szaroczerwone (http://www.sztukateriaabakus.pl/rozety.html). Jak zdecydujemy się na jednolity kolor elewacji, powinniśmy pamiętać, by przy układaniu mieszać cegły i fasety z kilku palet celem uzyskania równomiernego odcienia, ponieważ jedne z nich mogą być bardziej jasne, a inne ciemniejsze.Realne jest także zestawianie różnych odcieni jednego koloru albo kilku różnych kolorów cegieł w elewacji. Poszczególne jej elementy, przykładowo cokół czy obramienia okien i drzwi, możemy zaakcentować innym kolorem niż reszta elewacji. Cegły klinkierowe na elewacji można również łączyć z innymi materiałami, przykładowo drewnem, tynkiem, szkłem, lecz także aluminium lub betonem. Wszystko jest zależne od stylu oraz klimatu domu oraz od pomysłowości czy wyobraźni architekta, jaki najkorzystniej doradzi, jaki kolor wybrać lub z czym go zestawić. Do wyboru mamy również różne faktury cegieł klinkierowych. Bardzo często produkuje się gładkie albo ryflowane. oferują także inne cegły typu piaskowane, łamane i o nieregularnych wgłębieniach i nacięciach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 10:11:45
Tagi: beton, schodów, gotowe parapety, kolor elewacji, cegły piaskowane, czerwonobrązowe