Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Kominek może stanowić główną dekorację domu, a równocześnie służyć jako dodatkowy element ogrzewania. Nowoczesne wkłady kominkowe są znacznie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki. Aby wkład kominkowy mógł właściwie pełnić swoją funkcję, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na jego parametry techniczne i użytkowe.


Przewaga nowoczesnych wkładów kominkowych


Nowocześnie wyglądające wkłady kominkowe perfekcyjnie wpisują się w obecne trendy w zakresie aranżacji wnętrz.
Ponadto, wkłady wkłady kominkowe wrocław są najbardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Spaliny wydostające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone aniżeli te powstające ze spalania węgla, gazu, oleju, a nawet spalin z tradycyjnych kominków otwartych.


mefisto kominki
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com


Istotne parametry


Przy zakupie wkładu do swojego domu należy zwrócić uwagę na mnóstwo parametrów jakie podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego podawaną w procentach, która określa ile minimalnie energii powstającej w czasie spalania drewna odzyskuje się w w postaci wytworzonego ciepła. Następnym kluczem do wyboru wkładu kominkowego jest też moc nominalna - uśredniona w czasie - można przyjąć na przykład, że 1 kW mocy kominka starczy do ogrzania ok. 25 m3. Istotne parametry to także średnia temperatura spalin (aby kominek miał dużą sprawność oraz był bezpieczny w użytkowaniu, średnia temperatura spalin nie powinna przekraczać 400°C), zużycie drewna kominkowego (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg na godzinę, przy mocy nominalnej 7 kW) oraz czas pracy urządzenia bez uzupełniania opału (jeden załadunek drewna powinien starczyć na minimum 10 godzin - można wtedy mówić o komfortowym korzystaniu z kominka).


Jeśli interesują kogoś wkłady kominkowe Wrocław ma naprawdę sporo do zaoferowania.
W stolicy Dolnego Śląska bez problemu znajdziemy firmy jakie specjalizują się w sprzedaży wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt w pełni dopasowany wyglądem i parametrami do naszych oczekiwań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-30 09:57:45
Tagi: sprzęt, życie, producent