Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób odpowiednio radzić sobie z upałami?

Wysokie temperatury mogą sprawić, że będziemy czuć się słabo i na nic nie będziemy mieli ochoty. To normalne, jednakże warto sprawić, żeby samopoczucie stało się jak najlepsze i nie zaniedbywać się podczas gorących dni. Upały można bez problemu przetrwać. Jak to uczynić?

upał
Napisał: Grupa Scanmed Multimedis
Na podstawie: Grupa Scanmed Multimedis
Po pierwsze powinniśmy pić naprawdę dużo wody, mówi się, że najmniej ok. 3 litry dziennie. Warto również nie wypijać większych ilości jednocześnie, ponieważ uczucie sytości sprawi, że będzie nam się wydawało, że ugasiliśmy już pragnienie. Jeśli to tylko możliwe nie wychodźmy na dwór, najlepiej róbmy to wyłącznie rankiem lub późnym wieczorem (kliknij tutaj). Nie wolno wykonywać zbyt męczących czynności, wypoczywać kiedy możemy i nie przebywać w pełnym słońcu. Warto także zrezygnować z używek. Zarówno palenie, jak i alkohol sprawią, że poczujemy się o wiele gorzej. Dodatkowo powinniśmy smarować skórę kremami z wysokimi filtrami i nakrywać głowę i kark. Żeby mniej się pocić, należy nosić przewiewne tkaniny, wyłącznie jasne. Warto się także chłodzić, często myć ręce, przemywać twarz lub brać prysznic. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeżeli nasze ciało jest nagrzane nie można od razu wejść do zimnej wody. Co jeść w upały? Przede wszystkim owoce i warzywa. Ważne jest, aby posiłki były lekkie i pełne witamin. Doskonałym owocem podczas gorących dni będzie arbuz. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dzieci i osoby starsze. To właśnie oni bardzo źle znoszą upały. Z całą pewnością nie powinny opuszczać mieszkania i przebywać na słońcu. Powinno się kontrolować, czy spożywają dużo wody i dbać o to, żeby czuli się jak (zobacz hiperłącze do strony) najlepiej. Wysokie temperatury wpływają źle nie tylko na ludzi, lecz także wszelkie sprzęty pracujące we wnętrzach. Nasz komputer może wydawać nietypowe dźwięki czy chodzić niesamowicie głośno, niemalże jak gdyby włączylibyśmy odkurzacza. Jak z tym radzić? Przede wszystkim powinno się dać komputerowi nieco "oddechu", to znaczy odsunąć go od powierzchni na kilka centymetrów, by cyrkulacja przebiegała prawidłowo. Dodatkowo można w komputerach stacjonarnych otworzyć obudowę, tak żeby przykładowo wentylator (więcej treści na ten temat) 12V mógł swobodnie pracować, podobnie jak reszta części (http://mselektronik.pl/contacts/).

Upały są zarówno przyjemne (w szczególności gdy jesteśmy na wakacjach), jak i niebezpieczne. Należy zwracać szczególną uwagę na dobre samopoczucie, odżywiać się prawidłowo, nie ubierać nieprzewiewnych materiałów i pić naprawdę dużo wody. Ciemne ubrania powinniśmy pochować na dno szafy niezależnie od tego, czy inne kolory nam się podobają. Warto nie zapominać, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo i absolutnie tego nie ignorować. Odpowiednie zachowania sprawią, że lepiej zniesiemy wysokie temperatury. Należy mieć to na uwadze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 12:03:53
Tagi: woda, alkohol, upały, temperatury