Buduj z nami budowlane rozmaitości

Na jakie kwestie zwracać uwagę podczas wyboru drzwi wewnętrznych? Co jest w tej kwestii najbardziej istotne?

Gdy dobieramy drzwi wewnętrzne musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Przede wszystkim to, jaki rozmiar drzwi będzie najlepszy, w jaką stronę powinny się otwierać, jakiego rodzaju dobrać ościeżnicę oraz czy najlepiej wymienić same skrzydła drzwiowe, a zostawić jedynie starą futrynę?

Początkowo już dobrze wiedzieć,
drzwi wewnętrzne
Napisał: Raymond Zoller
Na podstawie: http://www.flickr.com
iż zgodnie z prawem budowlanym, drzwi wewnętrzne muszą mieć minimum dziewięćdziesiąt cm. szerokości. Warto zobaczyć: interno-drzwi.pl/drzwi-wewnetrzne/. Przed montażem powinniśmy zrobić dokładne pomiary otworów, gdzie znajdzie się ościeżnica. Sprawdźmy wysokość, szerokość i grubość ścian, nie zapominajmy przy tym o przekątnych. Standardowo ościeżnice dopasowane są do ścian wewnętrznych grubości 9,5 cm.. Lecz jak w naszym domu mur ma inny wymiar, to tak naprawdę nie ma problemu.

Co do ościeżnicy, to po zamontowaniu jej w ścianę, stabilizuje się ją drewnianymi klinami. Sposobów mocowania do ściany jest tak naprawdę kilka. Możemy to zrobić przy pomocy pianki poliuretanowej, ale bardziej pewnie jest skorzystanie z kołków. Szczeliny trzeba wypełnić pianką montażową do stolarki. Powinniśmy jednocześnie uważać, ażeby pianki nie było zbyt dużo, gdyż przy schnięciu może rozepchać oraz zniekształcić ościeżnicę. Istnieje rzeczywiście duży wybór drzwi wewnętrznych. Są więc prawe albo lewe, otwierane do wewnątrz, jak i na zewnątrz, można je montować w ścianę albo po ścianie. Jak więc widać, jesteśmy w stanie otwierać je na wiele
wnętrze
Napisał: Paul Brody
Na podstawie: http://www.flickr.com
sposobów.Z pewnością do małych pomieszczeń godne polecenia się drzwi przesuwne. Niezwykle ciekawą zaletą tego rodzaju systemów jest oszczędność miejsca. Nie trzeba więc dużego promienia do otwarcia, tak jak przykładowo w przypadku drzwi uchylnych. Najistotniejszą wytyczną przy takim systemie jest pozostawienie wolnego miejsca na ścianie, po jakiej przesuwane są drzwi. No i oczywiście nie można zapominać, że tego typu drzwi najkorzystniej nabywać w autoryzowanych sklepach, których jest rzeczywiście dużo, zwłaszcza w takich większych ośrodkach miejskich, jak Warszawa, to właściwie zapewnia najwyższą jakość na lata. Zakup w innym sklepie drzwi niewiadomego pochodzenia może skończyć się dla nas klapą, tak więc na pewno nie warto ryzykować. Jeżeli chcemy mieć solidne i sprawdzone drzwi, zawsze korzystajmy wyłącznie z takich sklepów, które mogą to zapewnić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 12:03:51
Tagi: pomieszczenie, Rozmiar, solidne