Buduj z nami budowlane rozmaitości

Markizy sprawdzają się nie tylko jako daszek sklepów

Taras można zakryć przy zastosowaniu markizy

Nie zawsze mamy szansę zamontować rolety, by ochronić się przed słońcem, czasami chcemy przed nim zabezpieczyć nie tylko okna domu, ale także określony fragment przed nim, jak np. taras czy balkon. W takich sytuacjach odpowiednim pomysłem będzie zastosowanie markizy, mamy szansę samodzielnie ustalić w jakiej szerokości oraz długości jest nam ona konieczna, a dzięki płaskiemu rozsuwaniu się, które ma szansę również odbywać się delikatnie po skosie, mamy szansę zakryć nią dowolną powierzchnię.
markizy
Na podstawie: flickr.com
Taka markiza ma szansę okazać się rozsunięta w całości, lub tylko trochę, tak żeby dawała cień w danym miejscu, dlatego świetnie spisuje się na tarasach, gdyż powoduje że okna - więcej i więcej - są w cieniu, ale jednocześnie nie są niczym przysłonięte, więc wszystko możemy zobaczyć.

Kolorowe płótna ożywią nasze otoczenie

Warto wiedzieć, że materiał z którego jest ona wykonana jest bardzo solidny, a więc nawet jeżeli nie zwiniemy jej w czasie deszczu, to i tak się nic z nią nie stanie, więc kiedy posiadamy coś na balkonie lub tarasie oraz nie chcemy by zmokło, to na czas deszczu możemy ją nawet specjalnie rozwijać. Co więcej markiza przeważnie jest zrobiona z kolorowej tkaniny, która jeszcze przyozdobiona jest przeróżnymi wzorami, a to sprawia, że w prosty sposób możemy ożywić kolorystycznie przestrzeń wokół nas, a nawet dopasować ją do wyglądu otoczenia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to,
markiza w ogrodzie
Na podstawie: flickr.com
abyśmy zatroszczyli się o jej odpowiedni stelaż, tak aby okazał się w stanie ją utrzymać nawet jeśli będzie rozsunięta na całkowitą długość i będzie padał deszcz albo zawiewał wiatr.
W domu też ma szansę posiadać zastosowanie

Nie jednemu taka markiza kojarzy się prawdopodobnie z zadaszeniem nad sklepem, które wysuwa się w upalne dni, jednak jak się okazuje takie rozwiązanie świetnie spisuje się też w domu, przez to należy o nim myśleć, jeżeli chcemy do osłony przed słońcem czegoś, co będzie w stanie zakryć znaczniejszą przestrzeń aniżeli samodzielne okna, lecz równocześnie nie pragniemy montować daszku na stałe. Taka markiza jest tania, funkcjonalna i się ją składa, więc może okazać się tym, co jest nam najbardziej niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 12:03:54
Tagi: balkon, tkaniny, rolety, osłony, stelaż, deszcz, dni, markiza, kolorowe