Buduj z nami budowlane rozmaitości

Dyrektor zrzeszeń osiedlowych we Wrocławiu

U zarania lat dziewięćdziesiątych, kiedy to Polska stała się państwem z obowiązującym wolnym rynkiem, nastały ogromne zmiany gospodarcze. Banki, pociągi, sklepy - wszystko zaczęło przechodzić na własność prywatną, nabywane przez biznesmenów oraz ich spółki.
Zmiana ta nie ominęła także sektora mieszkalnego. Czynszówki, dotychczas zarządzane przez ADM, zostały wykupowane przez mieszkańców a także spółki prywatne.


Mimo takiego stanu rzeczy, wciąż nie każda czynszówka, w szczególności wzniesiona dziesiątki lat temu, nie jest komunalna warto sprawdzić ofertę. Lecz jeśli chodzi o zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi Wrocław będzie w ścisłej czołówce. Gdyż jak przystało na spore miasto, to tutaj przecież chętnie biznesmeni lokują w budynki. Jeżeli pragniesz kupić mieszkanie na własność z sektora wtórnego, pierw sprawdź wygląda statut prawny danej kamienicy. Bowiem w przypadku, kiedy nadal jest ona kierowana przez ADM, nie możesz raczej czekać na zbyt dynamiczny progres inwestycji.


pusta hala magazynowa
Napisał: Alexander Synaptic
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nierzadko w zabytkowych budowlach organizowane są remonty elewacji, na wniosek wspólnoty mieszkańców. Wtedy konieczne będą nadzory budowlane Wrocław jako gmina wysyła wówczas eksperta z urzędu, który ma za zadanie pilnować, aby zabytkowe elementy zdobiące gmach były potraktowane należycie kliknij tutaj. To samo dotyczy zwykłej wymiany okien. Nawet jeżeli wspólnota da nam zgodę na tą czynność, okręgowy konserwator musi zostać o tym poinformowany. Wówczas poinstruuje on nas, jaka wielkość i rodzaj okien są dopuszczane w przypadku danego budynku.
Jeśli zamierzasz kupić lokum we Wrocławiu i ciekawią cie jedynie starsze kamienice, dowiedz się, czy znajdują się one pod nadzorem wspólnoty a nie miasta - wówczas masz szansę liczyć na dogodniejsze warunki korzystania z lokalu. Jednak pamiętaj, jeżeli budynek jest zabytkowy, każda korekta dotycząca jego zewnętrznej fasady lub korytarza, powinna być ustalana z konserwatorem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-28 13:05:52
Tagi: czas, lokum, budowlane