Buduj z nami budowlane rozmaitości

Świat rozwija się niezwykle szybko - nowe wynalazki pojawiają się codziennie i dlatego warto zatwierdzać na nie patent

Jeśli jesteśmy twórcą nowej odmiany rośliny albo wynalazku biotechnologicznego, to należy pomyśleć nad wyrobieniem patentu na nasze innowacyjne dzieło.


usługa
Napisał: Quadre Design
Na podstawie: http://www.quadre.pl
Dzięki temu będziemy zabezpieczeni i nikt nie będzie mógł czerpać profity z naszego wynalazku - skraść go, ani podrabiać. Prawo będzie nas chronić przed szkodliwymi podróbkami.


ochrona prawna odmian roślin wydaje się być sprawą zawiłą. Już na wstępie możemy zetknąć się z dwoma kategoriami ochrony: polską (COBORU) i unijną (CPVO). Da nam to szansę monopolu na uprawianie konkretnego typu roślin (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź). Za zachowanie prawa do ochrony rolnik musi regulować finansowe należności. Jeżeli chodzi o wynalazki biotechnologiczne, rzecz także nie wydaje się trywialnie łatwa. To czy innowację można opatentować reguluje szereg przepisów polskich jak i unijnych. Wynalazkiem biotechnologicznym jest materiał biologiczny, który powinien mieć zastosowanie w przemyśle. Do tego dochodzą zasady etyki i przykładowo, za wynalazek nie uważa się klonów ludzkich. Hodowca, który posiada patent na materiał roślinny, ma prawo używać go w działalności rolnej w niejednokrotnej reprodukcji zasiewu rośliny opatentowanej.


Nastawiając się na uzyskanie patentu należy szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi ustawami odnoszącymi się do ochrony ustawowej odmian roślin. Czyta tez na temat weryfikacja znaku.


Warto w takim aspekcie poradzić się jednostek, które będą mogły nam pomóc przebrnąć przez wszystkie urzędowe fazy zdobywania patentu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-22 14:28:54
Tagi: pracy, zyski, ochrona