Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób pracuje kominek z wodnym płaszczem ? Czy różni się od zwykłego kominka?

Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, ale spośród wkładów kominkowych są też takie, jakie zamiast powietrza będą w stanie ogrzewać wodę do mycia i do zainstalowania centralnego ogrzewania.


To dzięki takiemu rozwiązaniu można takim sprzętem nawet zagrzać cały budynek mieszkalny.


tankowanie
Na podstawie: pixabay.com


Każdy jest wygłaszać taką opinię, że kominek jest to cudowna ozdoba wnętrza, taka idealna zabudowa kominek, to zapewni nam wysoki poziom wystroju wnętrza. A tym bardziej jak się w nim pali to tym bardziej można mówić o niezwykłej, nieporównywalnej z niczym innym atmosferze. Pewne osoby zainteresują się również kominkiem jako dodatkowym, szczególnie efektywnym źródłem niedrogiego ogrzewania. To podejście sprawia, że można tak ogrzewać cały budynek, nie tylko pomieszczenie, gdzie zamontowany jest kominek.


Do transportowania ciepła do pozostałych pomieszczeń bardzo często wykorzystuje się powietrze, które jest rozprowadzane specjalnie zbudowanymi kanalikami w stropie oraz ścianach. Takiego typu instalację dosyć łatwo stworzyć jak budujemy dom - klikaj - i wykonujemy wykończeniowe prace. W domu, jak już istnieje będzie to dość trudne, bywa, że wręcz niemożliwe. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym w sumie nie różnią się od wkładów tradycyjnych.


Tak samo jak tradycyjne, mogą posiadać różne rodzaje drzwiczek, a więc złożone z dwóch części, ale także i składające się z jednej części. Mogą być też otwierane na bok oraz podnoszone do w górę. Jednak w kominkach z wodnym płaszczem inaczej zamontowany jest korpus wkładu - Unico polskie kominki.
Posiada podwójne ścianki, zaś przestrzeń między nimi wypełnia wody, a więc właśnie wodny płaszcz. Otacza on palenisko z każdej strony. Woda, która płynie między ściankami zbiera ciepło od kominka a potem transportuje to ciepło do grzewczej instalacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 09:11:00
Tagi: ozdoba, ściana, człowiek