Buduj z nami budowlane rozmaitości

O jakich kwestiach pamiętać jak nabywamy promienniki podczerwieni? Jakiego typu posiadają cechy?

Wśród alternatywnych sposobów ogrzewania domów bardzo ciekawym rozwiązaniem wydają się elektryczne promienniki podczerwieni. To wygodne, zdrowie i ekologiczne rozwiązanie.


Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Na podstawie: architekturawnetrz.pinger.pl
Promienniki podczerwieni to Urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną w ciepło w postaci promieniowania podczerwonego.


Jeżeli chodzi o najbardziej prostą wersję tego rodzaju ogrzewania to jesteśmy w stanie powiedzieć o normalnej grzałce elektrycznej, która rozgrzewa się do wielu stopni Celsjusza, to sprawia, iż z jej powierzchni wytwarzane jest promieniowanie podczerwone jakie jest niewidzialne dla oka. Jest ona świetnym nośnikiem cieplnej energii.


Promienniki podczerwieni do różnorodnych zastosowań wytwarzane są w postaci żarówek, elementów ceramicznych i metalowych, a jednocześnie jako panele grzewcze do ogrzania pomieszczeń o różnorodnych mocach i rozmiarach. Żarówki, jakie każdy zna i z których korzystamy, to po prostu promienniki podczerwieni - Global-online oferuje promienniki podczerwieni. To jak wiadomo źródło światła, lecz na jego wytworzenie używane jest tylko pięć procent mocy pobranej przez żarówkę, zaś aż 95 procent mocy utracone jest pod postacią ciepła.


Dość często stosowane są jednak panele grzewcze, każdy z nich składa się z sześciu najbardziej istotnych elementów. Ceny promienników w postaci paneli o mocy 500 W kosztuje od 600 do 800 zł., chociaż zdarzają się również modele po tysiąc pięćset złotych. Model o 500W spokojnie ogrzeje 6mkw powierzchni lokalu. Miejmy na uwadze, by tego rodzaju sprzęt kupić w profesjonalnym sklepie, a jak ogrzewanie Wrocław - ogrzewanie Global-online Wrocław jest bardzo dobrym miejscem na takie zakupy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-15 16:27:56
Tagi: dom, zdrowie, zakupy, ciepło, Urządzenia