Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak wykończyć własne mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Zaprojektowanie własnego mieszkania to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, ażeby efekt naszych starań był jak najlepszy, jednakże bywa różnie. Trzeba się właściwie przygotować i wszystko szczegółowo zaplanować, gdyż jedynie wtedy wynik będzie odpowiednio zadowalający. O jakich modyfikacjach we wnętrzu powinniśmy pomyśleć?


Jeśli nie mamy pojęcia, w jakim kierunku chcielibyśmy zmierzać, koniecznie zaglądnijmy na strony www magazynów o wnętrzach i na blogi, a znajdziemy tam moc inspiracji. Zapoznać warto się również ze wskazówkami, dzięki którym zdołamy oszczędzić sobie szeregu błędów i precyzyjnie dopasować poszczególne elementy dekoracyjne do naszego wnętrza. Jeśli myślimy o modnym w dniu dzisiejszym stylu nowoczesnym z nutką klasyki, obowiązkowo postawmy na minimalizm. Mowa tak o kolorystyce jak i liczby elementów dekoracyjnych we wnętrzu. Rozsądnym działaniem będą w dodatku białe listwy przypodłogowe oraz biała stolarka drzwiowa. Stylowe wnętrze, to wnętrze używające naturalne materiały. Winniśmy zatem postawić na drzewo i kamień (idź tutaj), jakie można przełamać elementami z chromu, designerskim żyrandolem lub jednym wyraźnym akcentem – dywanem czy fotelem.


Ekstrawagancka ściana
Napisał: Knauf Sp. z o.o.
Na podstawie: Knauf Sp. z o.o.
Zaintrygować nas mogą też różne rodzaje tynków ozdobnych, które pozwalają momentalnie wyczarować interesujące efekty na poszczególnych ścianach. Niemałą popularnością w ostatnim czasie cieszą się również surowe ściany z betonu architektonicznego. Do łask powracają również tapety, więc i o nich winniśmy pomyśleć.

Żeby rezultaty naszych wysiłków były jak najlepsze, koniecznie zadbajmy o to, ażeby wszystko się ze sobą zgrywało. Winniśmy postawić na bazę tworzoną przez kilka kolorów i jedynie je wykorzystać we wnętrzu. Ważne jest także to, żeby konkretne elementy nie były nader duże i ażeby nie było ich nazbyt wiele. Większość naszych mieszkań jest maleńkich, a zamieszczanie w nich dużej ilości mebli jak i dekoracji nie prowadzi do niczego dobrego. Winniśmy postawić na minimalizm i stopniowe dokupowanie kolejnych elementów, jakie okażą się nam niezbędne. Zobacz rodzaje tynków ozdobnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-09 15:38:01
Tagi: wnętrze, styl, ściany