Buduj z nami budowlane rozmaitości

Beton jako tworzywo posiadający dużo zastosowań

Beton jest materiałem, który posiada mnóstwo zastosowań. Może być gładki, albo surowy, o szorstkiej, nierównej nawierzchni. Beton stał się inspiracją architektów wnętrz. Dzisiaj betonowe posadzki zastępują parkiety, panele, także ceramiczne płytki w kuchniach i toaletach. Nie szkodzą im spadające obiekty, ani rozmaite plamy. Wystarczy jedynie owego typu podłogi prawidłowo zaimpregnować.
Coraz więcej entuzjastów zyskują również w reprezentacyjnych bawialniach i pokojach dziennych. Beton ozdobny dodaje wnętrzu szyku, ale także dostosowuje się do pozostałych składników wystroju. Można pokryć go farbą, która uwydatni naturalny kolor, czy też pomalować w intensywne barwy. Jest możliwość mu nadać geometryczne kształty, lecz również (idź do serwisu) wzory bardziej delikatne, faliste, będące dekoracyjnym elementem wszelkiego wnętrza. Z betonu robi się nie tylko posadzkę, również obudowę wanny, podwyższenie, czy też blat. Duże możliwości użycia powodują, że przedsięwzięcia wykorzystujące beton ozdobny np. beton ozdobny - jeger.pl znakomicie sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w prostym, minimalistycznym klimacie. Betonowe kompozycje bardzo dobrze dopełniają również (przejdź do oferty) ascetyczny temperament industrialnych powierzchni.
beton
Napisał: laser2k
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/laser2k/2738700436/sizes/l/
Dla tych, którym ascetyczny kierunek betonu wydaje się niewiele ciekawy, ciekawym rozstrzygnięciem jest złączenie go z sowicie urządzonym wnętrzem, co daje rezultat interesującego przeciwieństwa i uwidocznia eklektyzm całości. We wnętrzach minimalistycznych coraz bardziej popularne stają się także kominki sporządzone z betonu architektonicznego. Takiego typu rozwiązania dają interesujące efekty w zestawieniu z tworzywami takimi jak drewno, skleina, stal, szkło, bądź materiały sztuczne.


Amatorom naturalności i nowoczesności z pewnością przypadną do gustu wszelakie zespolenia ze szklanymi blatami, czy stalowymi częściami konstrukcyjnymi jak np. jeger.pl. Z kolei bogato ozdabiane wnętrza, pełne puszystych materiałów, barwnych akcesoriów, czy drewnianych mebli idealnie będą się komponować z surowym i chłodnym betonem. Takie podejścia podkreślają indywidualny charakter pomieszczenia.
Beton ozdobny to istota naturalności, nowoczesności, designu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-09 15:38:02
Tagi: podłoga, wnętrze, beton architektoniczny