Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy należy inwestować w oczyszczalnię ścieków?

Na jaki wariant przydomowej oczyszczalni powinniśmy postawić? A może korzystniej wybrać bezodpływowy zbiornik na ścieki? Oto dylematy właścicieli posesji, jakie nie są podłączone do kanalizacji . Aby je rozstrzygnąć, trzeba wziąć pod uwagę normy prawne, uzależnione od rozmiarów działki oraz własne możliwości finansowe.


Co jest korzystniejsze dół gnilny czy może ekologiczna oczyszczalnia ścieków?
Ogólnie lepiej zainwestować w przydomową oczyszczalnię. Aczkolwiek w fazie zdobycia materiałów oraz (idź tutaj) montażu, działanie wydaje się kosztowne, koszty zostaną zrekompensowane nieomal darmową eksploatacją. Użytkownicy poniosą tylko koszty na zakup środków bakteryjnych oraz usuwanie osadów (około 200–250 zł na rok, jeżeli chodzi o opcję dla pięciu osób). Zalety owego rozwiązania to też: ekologiczność – woda po oczyszczeniu może być oddawana naturze, niedroga oraz łatwa eksploatacja oraz niewielka dokuczliwość dla domowników, którym nie przeszkadzają wizyty auta asenizacyjnego.


W jaki sposób działa oczyszczalnia http://www.maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74? Schemat funkcjonowania oczyszczalni przydomowej mieści się w 2 etapach: mechanicznym oraz biologicznym. W tym pierwszym usuwane są nierozpuszczone zanieczyszczenia, jakie zbierane zostają w osadniku gnilnym i tam właśnie podlegają fermentacji. Osadnik gnilny musi być poprawnie ulokowany- przenieś mnie do źródła. W kolejnym etapie zachodzą tlenowe procesy biologiczne. Krótko powiedziawszy – drobnoustroje, usuwają rozpuszczone w wodzie organiczne substancje. W zależności od zastosowanej techniki oczyszczania, rozróżniamy kilka rodzajów oczyszczalni przydomowych: z drenażem rozsączającym, sączkiem piaskowym, filtrem gruntowo-roślinnym. Jest to grupa urządzeń wykorzystujących złoże biologiczne o naturalnym wypełnieniu. Drugą grupę stanowią oczyszczalnie kompaktowe, fabrykowane fabrycznie. Wśród nich jedne posiadają złoże biologiczne o wypełnieniu sztucznym, pozostałe pracują w oparciu o technikę osadu czynnego, a jeszcze inne zestawiają te opcje.


kontrola
Napisał: Integer
Na podstawie: Integer


Na ogół stosowanym jak też najtańszym rozwiązaniem jest oczyszczalnia z drenażem rozsączającym. Ścieki, po roboczym podczyszczeniu w osadniku gnilnym, dostają się do drenażu ułożonego na przyszykowanym przedtem żwirowym podłożu. Stamtąd poprzez warstewkę żwiru, która je dodatkowo oczyszcza, spływają do podłoża- kingspanenviro.com/pl/.


Na ów rodzaj oczyszczalni możemy zdecydować się wyłącznie wtedy, gdy uda się zainstalować urządzenia rozsączające przynajmniej 1,5 m ponad poziomu gruntowych wód. Gdy zachowanie tejże odległości nie jest możliwe, alternatywą pozostaje usypanie pagórka oraz ulokowanie na nim drenażu. Ścieki muszą być wówczas tłoczone do niego poprzez pompę, zaś cena takiego podejścia o wiele podwyższy koszty oczyszczalni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-29 17:14:07
Tagi: Kupno, zakup, stal, grunt, rozwiązania