Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie zastosowanie ma węglan wapnia? Gdzie go mamy okzzję wykorzystywać? W jakich okolicznościach?

Wiele jest materiałów, które możemy użyć w różnorodnych dziedzinach. Z ich pomocą w prosty sposób mamy szansę sobie poradzić z różnymi zadaniami.


Kolektory Schüco linii Premium w Rezydencji Zawady w Wilanowie
Napisał: SEI Energy
Na podstawie: SEI Energy


Jasne fronty szafy
Napisał: Indeco
Na podstawie: Indeco
Zastosowanie licznych rozwiązań stwarza zupełnie nieznane możliwości rozwoju, co przełożymy na lepsze funkcjonowanie w każdej dziedzinie. W niniejszym artykule skupimy się na węglanie wapnia, na tym, w jaki sposób się go używa.


Węglan wapnia jest bardzo wszechobecny w naturze, stanowi najistotniejszy element wielu minerałów, a jednocześnie niektórych skał, tj. dolomit. Węglan wapnia używany jest zazwyczaj jako element budujący. pod postacią wapienia używamy go jako kamień (łącze) budulcowy, ale nie tylko, bo dzięki formie pokruszonych kamieni wapiennych, otrzymamy wapien palony. Taki dość drobno zmielony mamy szansę wykorzystywać jako biały barwnik, w postaci farby wodnej.


skocz do WKG
Napisał: Matthias Kümpel
Na podstawie: http://www.flickr.com


Identycznie węglan wapnia może znaleźć użycie w przemyśle spożywczym. To bez wątpienia chemiczny dodatek do żywności, nazywany jest jako E170. Zastosowany jako utwardzacz, ale i jako biały zabarwiacz spożywczy. Naturalnie to nie wszystko, bo odnajdziemy go też w przemyśle kosmetycznym, jak puder do twarzy, czy wybielaczach, ale też w papierosach. W technologii oczyszczania wody stosuje się go, by wzrosła zasadowość - zasięgnij porady.


Jak widzimy, ma on wiele użyć, a dzięki temu mamy wiele możliwości, żeby tworzyć jakiś produkt.


Jednocześnie trzeba dodać, że najliczniejsze zastosowanie ma w budownictwie, czyli o tym, co powiedzieliśmy początkowo. Tworzy się z niego mnóstwo przedmiotów, jak parapety kamienne, a charakteryzuje się ogromną trwałością i niezawodnością.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-28 09:57:48
Tagi: farby, rzeczy, produkt, materiałów