Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nabądź lokum w Łodzi w najlepszej cenie

Obecnie, znacznie więcej młodych rodzin nabywa własne mieszkania, niż miało to miejsce jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych. Nic w tym dziwnego, gdyż państwo z roku na rok się bogaci, a jego mieszkańcy wraz z nim.


Jeśli zamieszkujesz w Łodzi, masz dwie metody do dyspozycji - sektor pierwotny (inne wątki tutaj) oraz wtórny. Poznaj plusy a także wady każdej z tych alternatyw.


Nowe mieszkania w Łodzi na pewno wywołują większe pożądanie u potencjalnych kupujących. Kto przecież nie pragnąłby mieszkać na nowo powstałym osiedlu oraz być pierwszym użytkownikiem własnego domu? Alternatywa ta jednak do tanich nie należy. Jeżeli poszukujemy już wybudowanego lokum z sektora pierwotnego, powinniśmy liczyć się z dość znacznym kosztem. Oczywiście cena również zależna będzie również od lokalizacji - konkretne dzielnice są przecież bardziej lubiane. Jeśli pragniesz nieco zaoszczędzić w trakcie transakcji, warto udać się do dewelopera w momencie kiedy nowe osiedle właśnie powstaje. Wtedy, dzięki temu że dopłacasz do inwestycji, dostaniesz znaczy rabat - nowe mieszkanie w Łodzi.


molo w Gdańsku
Na podstawie: pixabay
Jednak nie każdego interesują nowe mieszkania w Łodzi, miejsce to bowiem posiada na swoim terenie wiele przedwojennych czynszówek. Jeżeli lubisz wysokie i pokaźne lokale w malowniczych budynkach, ta opcja będzie dla ciebie idealna. Ceny za metr kwadratowy mogą być nawet dwukrotnie mniejsze niż w przypadku rynku pierwotnego. Jednak koszty utrzymania takiego mieszkania mogą być całkiem spore. Bowiem nie raz trafiają się w nich piece gazowe, które są o wiele kosztowniejsze od takich miejskich, występujących na nowych osiedlach - polecam dopoznania.p.


W rozróżnieniu od twoich preferencji, ciekawszą opcją będą dla ciebie stare albo nowe mieszkania w Łodzi.


Tak samo sektor pierwotny oraz wtórny posiadają swoje minusy i zalety, przeważnie finansowe. Dlatego jeżeli planujesz taki zakup, warto jest dobrze przeanalizować swoje środki a także preferencje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-24 09:58:10
Tagi: miasto, wydatki, teren, lokal