Buduj z nami budowlane rozmaitości

Czy opłaca się zamontować odkurzacz centralny?

Odpowiednim sprzętem AGD w naszych domach jest tak naprawdę odkurzacz. Dobrze nam znane modele odkurzaczy są najbardziej na czasie, już od kilku lat na rynku znajdują się też odkurzacze centralne. Zdobywają one coraz potężniejszą popularność. Czym można się kierować podczas kupowania właściwego z nich?

odkurzacz w domu
Napisał: Martin Abegglen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny to nie jedno urządzenie, które znamy od niezwykle wielu lat. Na odkurzacz centralny składa się duża instalacja, której najważniejszą częścią jest jednostka centralna i rury ssące poukrywane w ścianach. Najważniejszym miejscem jednostki centralnej jest silnik, ważnym elementem jest także zbiornik na odpady. Kurz, który odkurzamy podczas odkurzania wędruje rurami ssącymi konkretnie do tego zbiornika. W zwykłych odkurzaczach zbiorniki na kurz powinny być systematycznie czyszczone. W zależności od powierzchni, którą należy sprzątać można wykonywać to czasem niezwykle często. Do plusów odkurzacza centralnego powinno się więc zaliczyć między innymi znacznie rzadsze czyszczenie pojemnika na kurz. W przypadku odkurzacza centralnego zbiornik ten opróżnia się tylko kilka razy.

Mnóstwo osób stawia pytanie: kiedy najlepiej jest zakupić właśnie taki odkurzacz? Ze względów ekonomicznych najodpowiedniejszym momentem na instalację jest wznoszenie domu. Zainstalowanie urządzenia w już postawionych domach jest naprawdę kłopotliwe. Należy wykonać sporo przeróbek, aby ukryć rury ssące (więcej informacji o odkurzaczach centralnych). Przekłada się to oczywiście na wyższe koszty. Użytkownicy odkurzaczy takiego pokroju bardzo je sobie chwalą. Podkreślają, że są to urządzenia bardzo ciche, a do tego przyjazne osobom z alergią. Największą ich wadą jest cena. Koszt dobrego odkurzacza dochodzić może do kilku tysięcy złotych. Ale mimo wysokiej ceny liczba osób zdecydowanych je zainstalować jest coraz większa. Powietrze, które zasysa odkurzacz nie wraca do naszego mieszkania.odkurzanie pokoju
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla osób, które zmagają się z alergią na roztocza kurzu domowego jest to dość istotny argument. Decydując się na system odkurzacza centralnego trzeba pomyśleć, w jakim miejscu można będzie umieścić wyjścia do odkurzacza na terenie domu - Doman. Odkurzacz centralny to bez wątpienia świetne rozwiązanie, które powinno się rozważyć mimo naprawdę wysokich kosztów, które jego montaż pochłonie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-24 09:09:04
Tagi: dom, AGD, Silnik, alergia