Buduj z nami budowlane rozmaitości

Siatka czy panele? Które ogrodzenie wyselekcjonować

Producenci płotów proponują bez liku rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów. Pośród nich możemy wskazać 2 główne grupy: płoty panelowe oraz z siatki. Różnią się one nie wyłącznie techniką wykonania, ale także ceną, wyglądem czy komplikacją montażu.Nim zdecydujesz się na jeden z wariantów, zaznajom się z ich specyfiką.

Systemy ogrodzeniowe z paneli jest to opcja skierowana przede wszystkim do ludzi ceniących estetykę. Dzięki rozmaitości wzorów można postawić na przęsła tradycyjne, ozdobne, a także całkowicie niepospolite, których wygląd możemy korygować podług własnego uznania. Ważna jest łatwość oraz szybkość montażu systemów panelowych - da sobie radę z nim każdy majsterkowicz. Wystarczy tylko poprawnie wytyczyć przebieg płotu, określić punkty zlokalizowania słupów w ziemi, a w następnej kolejności postępować wedle instrukcji dostępnych w necie.

Ogrodzenie z siatki (siatka ogrodzeniowa w ofercie). Cena w przeliczeniu na metr bieżący ogrodzenia stanowi główną przewagę systemów ogrodzeniowych z siatki nad tymi z paneli. Z tej przyczyny warto spożytkować ją na przykład po bokach jak też z tyłu posiadłości, nawet gdy od frontu wybraliśmy ogrodzenie z paneli. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione albo spawane. Pierwsze są klasyczne, na ogół o oczku w kształcie rombu. Charakteryzują się także znaczą giętkością. Najbardziej wzięte są cynkowane czy powlekane zielonym PVC. Siatki zgrzewane z kolei wyglądem przypominają panele ogrodzeniowe. Mają oczka kwadratowe bądź prostokątne. Są także o wiele sztywniejsze od siatek plecionych.

dom jednorodzinny
Napisał: Eliot Phillips
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obydwa typy ogrodzeń z siatki dostępne są w wielu deseniach, dlatego z całą pewnością znajdziemy taką, jaka nie tylko ochroni posesję, lecz też zaakcentuje jej wygląd.

Wskazane jest jednak mieć na uwadze, że montaż siatki jest trudniejszy jak też absorbuje więcej czasu niż w przypadku paneli. Wymaga umiejętnego napięcia oraz dopasowywania do ułożenia terenu. Dlatego w tym przypadku warto zwrócić się po wsparcie do fachowców. Jeśli więc zależy nam na oszczędności, lepiej wybrać siatkę.Jeżeli jednak stawiamy przede wszystkim na stylistykę a także prostotę montażu, wskazane jest rozważyć panele. Do płotu należy wyselekcjonować odpowiednią bramę. Jeżeli chodzi o bramy Bydgoszcz, Poznań, Warszawa i inne duże miasta mają ich w ofercie bezlik - sprawdź np pol-ger.com.pl/produkty/bramy,2,1105.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-23 15:08:05
Tagi: Poznań, bramy, teren