Buduj z nami budowlane rozmaitości

Przykładowe sposoby i pomysły na to, żeby zniszczonym meblom przywrócić nowy wygląd.

Każde najpiękniej nawet wykończone wnętrze w pewnym momencie zaczyna się nudzić. W szczególności że w czasie codziennego używania meble się mogą gdzieniegdzie wybrudzić czy też zaczną się na nich pojawiać jakieś zadrapania.
fototapety
Napisał: simon_music
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo osób będzie miało wówczas kłopot, bo z jednej strony wszystkie szafy i szafki będą miały na tyle dobry stan, że żal się ich będzie pozbywać, lecz z drugiej coś by się jednak chciało coś zmienić. Są tacy, którzy podejmują radykalną decyzję i wszystko zmieniają - jeżeli tylko mają na to środki i będzie im się chciało przechodzić całe zamieszanie z remontem, to oczywiście będzie to ich wybór. Jak się jednak okazuje znajdzie się sporo niebanalnych sposobów na to, aby meble w domu odświeżyć i nadać im zupełnie nowego wyglądu. I co najistotniejsze, są to rozwiązania niedrogie, chociaż niekiedy wymagające włożenia jakiejś pracy. Ale efekty takich poprawek przeważnie są naprawdę interesujące, a kuchnia po takim zabiegu wyglądała będzie jak nowa. Z tego też powodu przed rozpoczęciem szukania nowych mebli to może warto zastanowić się, czy ze starymi czegoś się nie uda zrobić.Doskonale w odświeżaniu wyglądu szafek sprawdza się na przykład okleina meblowa (okleina meblowa). Dostępna jest ona w postaci kilkumetrowych pasków, które przycinać można na dowolną długość. Okleiny dostępne są w wielu rozmaitych motywach, najczęściej to będzie struktura drewna, ale spotkać także można inne wzory.

Dużym plusem takich oklein jest stosunkowo proste klejenie - duża ich część będzie samoprzylepna, więc wystarczy tylko odkleić zabezpieczenie, przyłożyć w odpowiednim miejscu i docisnąć. Za pomocą oklein zmienić można wygląd tak naprawdę wszystkich mebli w domu. Jeśli zajdzie potrzeba zakrycia jakiegoś niedużego miejsca, przykładowo plamy czy zarysowania, to ciekawym rozwiązaniem mogą być też naklejki dekoracyjne (oryginalne wzory naklejek dekoracyjnych). Przy ich pomocy można ciekawie ożywić pomieszczenie, wiele osób stosuje je nawet jeśli nic nie będzie musiała tuszować. Tego typu sposobów na poprawienie wyglądu mebli jeszcze parę będzie, z tego też powodu można się nad nimi zastanowić zanim się zamówi nowy zestaw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 11:48:04
Tagi: meble, wnętrze, kuchnia, szafy, okleina