Buduj z nami budowlane rozmaitości

Laser w poligrafii

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Niewiele jest technologii, które mają tak niesamowicie szerokie spektrum zastosowania. laser ma zastosowanie w procesach produkcyjnych, napędach CD i DVD, mierzeniu odległości, astronomii, lecznictwie, urządzeniach namierzających w nauce i wojskowości, łączności, w sztuce i poligrafii.

W poniższym poradniku popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do czego używa się grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe - http://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.html

Cięcie metalu
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Potrafi ciąć cały wachlarz powierzchni, od drewna, przez szkło, aż po stal kwasoodporną nawet. Znakowarka laserowa w firmach grawerskich wspaniale wykona dla nas znaki, puchary, różnego typu emblematy, słowa i cyfry z metalu. Z powodzeniem się wykażą przy wycinaniu żetonów, plakietek i każdego typu oznaczeń na dowolnej powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem spełni praktycznie każde zadanie poligraficzne, jakie sobie zażyczymy. Na dodatek możemy być pewni, że wypalone linie będą perfekcyjnie proste. Poleczmy cięcie laserem TRULASER 5040 fiber z Trudisk 5001.Jeśli chodzi o typy urządzeń, najchętniej stosowane są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, charakteryzując się rzędem dokładności w granicach 0,001 milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się także w poprawie wyglądu twarzy. Potrafi zlikwidować część zmarszczek, a także załatać obszerne blizny po uporczywym trądziku.

Często używanym maszyną w poligrafii jest ploter laserowy. Wyśmienicie przydają się one do mniej wymagających zleceń, a łatwość i automatyzacja obsługi jest chwalona w wielu firmach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 16:14:06
Tagi: wygląd, laser, Blizny