Buduj z nami budowlane rozmaitości

Domki jako interesujący składnik architektury ogrodowej

Każdy posiadacz działki wie, że musi stosownie spożytkować teren.


Najlepszym rozwiązaniem na zorganizowanie na działce miejsca na przybory, sprzęt ogrodowy, i zabawki dla najmłodszych są domki ogrodowe.


http://geisser.pl
Napisał: Raymond Zoller
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zachować porządek, ale równocześnie może być interesującym detalem architektury ogrodowej.


Najpopularniejszym budulcem domków ogrodowych jest drzewo. Częstokroć wykorzystuje się do tego stosunkowo tani i dobry gatunek drzewa, sosnę. Drewniane domki są przyjazne otoczeniu i przede wszystkim znakomicie wpasowują się w ogród, niezależnie od jego stylu. Dużą zaletą jest duża przystępność towaru i rozmaitość. Bez wątpienia drzewo potrzebuje systematycznej pielęgnacji, jednak dzięki temu można co parę lat przekształcać odcień i odświeżać konstrukcję. Drewniane domki są kosztowniejsze od domków sporządzonych z innych półproduktów i trudniejsze do przewozu, natomiast zapewniają znaczną jakość i stylistykę.


Kominki w ostatnim czasie powróciły do łask. Ustanawiają nie tylko fascynujący i modny detal aranżacji wnętrza, w wielu domach są ponadplanowym, bądź nawet kluczowym źródłem ciepła. Drewno do domu przenoszone jest małymi ilościami. Przed paleniskiem jesteśmy zmuszeni złożyć go choć tyle, żeby wystarczyło na cały dzień palenia. Drewno przez ten okres się nieco dogrzeje i łagodnie dosuszy - wejdź na geisser.pl.
Stojaki na drewno w reprezentacyjnej części domu mają niezwykle ozdobny styl. Znaleźć zdołamy zarówno najróżniejsze stylizowane kształty z kutej stali jak i stojaki o bardzo współczesnej, wręcz futurystycznej formie wykonane ze stali nierdzewnej, a nawet nietłukącego się szkła.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 09:24:06
Tagi: dom, drogi, działki, lokal