Buduj z nami budowlane rozmaitości

Przemysł morski. Innowacje w architekturze i konstrukcji nowych jednostek

Od wielu lat krajowa branża wodna rozwija się bardzo dobrze dzięki opracowaniu programu dynamicznego rozwoju nowej floty śródlądowej i finansowania badań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów transportu wodnego. Celem działań było poprawienie procedur ewakuacyjnych, jak również przygotowanie szkiców trwalszych statków pasażerskich.


żurawie budowlane Potain
Napisał: Ron Cogswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadeszło też trochę nowych rzeczy nie tylko w zakresie ogólnych projektów statków i sposobów ich konstrukcji, lecz także najnowszych technologii używanych na statkach.

Przede wszystkim w planach poprawiających stan rzeczy planowano wprowadzenie nowych modeli statków. Pierwotnie brano pod uwagę cztery rodzaje tych statków, ale podczas sporządzania projektu postanowiono zmienić założenia konstrukcyjne. Zakwestionowano sens budowy dużego statku, ponieważ uważano, iż nie będzie on w pełni wykorzystany. Ponadto przy wstępnych szkicach większego statku Oczywistym stało się, iż jego zanurzenie wyraźnie przekroczy dozwolone założenia. Do budowy użyte były między innymi żurawie Potain - oferta żurawi na www.dzwigmar.pl. Prace wykonawcze trwały dość długo, bo wprowadzono dodatkowe komponenty, jak zabudowanie silników z przekładniami, stworzenie nadbudówki, pociągnięcie instalacji elektrycznych i wyposażenie statku. Pewne założenia spowodowały duży wzrost wyceny, który nie był uwzględniony w zakładanym budżecie.


Co więcej, prace nad doskonaleniem systemów bezpieczeństwa posunęły się w rozwoju tak daleko, że stworzono projekty pokazujące, iż przy użyciu bezprzewodowej technologii można namierzyć i obserwować ludzi na pokładzie statków. Gwarantuje to elementarne informacje o rozmieszczeniu podróżnych gdyby nastała konieczność akcji ewakuacyjnej albo poszukiwań. Zrewolucjonizowało to zarządzanie kryzysowe i działania ewakuacyjne.

Konstrukcja dobrze zaprojektowanych statków w dobrze wyposażonych stoczniach przy użyciu konkretnych i pewnych urządzeń jak żurawie Potain (http://www.dzwigmar.pl/) lub inne podnośniki oraz polepszenie bezpieczeństwa to kwestie kluczowe, bo wiele ludzi sugeruje się stanem statków i najnowszymi statystykami dotyczącymi katastrof na wodzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-21 14:38:08
Tagi: silniki, Dźwigi, podnośniki