Buduj z nami budowlane rozmaitości

Na jakich rozwiązaniach jest oparta obecna automatyka, znaczenie jakości w takich rozwiązaniach.

Współczesna automatyka oparta jest na bardzo nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Niezwykle ważną rolę mają w niej sterowniki przemysłowe, wręcz można stwierdzić, że to one właśnie stanowią obecnie o sile automatyki.


Programując je da się uzyskać dowolne układy sterujące pracą różnych maszyn, urządzeń czy nawet budynków. Jednak same sterowniki nic nie dały by rady wykonać, gdyby nie szereg dodatkowych urządzeń peryferyjnych. Można wśród nich wymienić przede wszystkim różnego rodzaju czujniki, które zbierają informację z miejsca montażu i przekazujące ją do samego sterownika, ale również elementy wykonawcze oraz przekaźniki, które odpowiadają za współdziałanie z urządzeniami, które się steruje. Jeśli chodzi o takie urządzenia wymagana jest bardzo wysoka jakość, zarówno jeśli chodzi o same sterowniki, jak też o układy dodatkowe. Sterowniki przemysłowe często wykorzystuje się w systemach, jakich niepoprawne funkcjonowanie zakończyć by się mogło poważnymi finansowymi stratami, więc konieczne jest zapewnienie należytego poziomu funkcjonowania.
Fabryka
Napisał: Grégory Tonon
Na podstawie: http://www.flickr.com

A że właściwe funkcjonowanie układu będzie zależeć od działania wszystkich jego części, to o odpowiednią jakość trzeba zadbać przy wybieraniu nawet najmniejszych części. Jeżeli chodzi o części do automatyki to świetnie pod tym względem wypada firma Wago, która się specjalizuje właśnie w tego typu zagadnieniach i mająca szereg sukcesów na tym polu (http://iq-building.com.pl/na-jakich-urzadzeniach-oparty-jest-wasz-system/). Przez minione kilkadziesiąt lat działania firma Wago Kraków wymyśliła szereg rozwiązań, które są obecnie powszechnie przyjętymi standardami w rozwiązaniach automatycznych.


Cechują się także wyjątkową jakością rozwiązań, dlatego też jej wyroby są bardzo chętnie wybierane właśnie przez specjalistów którzy się zajmują projektowaniem układów sterowania. Wago ma również duże doświadczenie w systemach inteligentnego sterowania budynkami, w takich rozwiązaniach praktycznie w całości bazuje na swoich rozwiązaniach i technologiach, do których zaliczają się urządzenia grzewcze, wentylacja, klimatyzacja i oświetlenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-16 09:07:31