Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jaki agregat prądotwórczy faktycznie warto kupić? Na które rzeczy warto zwracać uwagę?

Coraz częściej można być świadkami awarii sieci energetycznej, ten problem może dotknąć wiele osób. Szczególnie taki problem jest ważny w czasie zimy, wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że zabraknie nam zasilania. W niektórych domostwach oznacza to poważne kłopoty, takie jak problem z ogrzaniem, a przy bardzo niskiej temperaturze poza domem, może być trudno dać sobie radę. Z tego powodu coraz większa ilość osób rozważa kupno alternatywnego źródła zasilania. Takim źródłem jest agregat prądotwórczy. Jak wybrać właściwy model?
W czasie kupna takiego sprzętu należy zastanowić się nad paroma rzeczami. Podstawowa odnosi się do tego, jakiego rodzaju urządzenia będziemy chcieli podpiąć do takiego agregatu. Odbiorniki można podzielić pod kątem poboru mocy, jakiego wymagają. Istnieją więc agregaty prądotwórcze jednofazowe jak i trójfazowe. Odbiorniki jednofazowe wymagają napięcia 1~230 V. To sprzęty o małej mocy, dlatego często w tej kwestii mowa o urządzeniach zaliczanych do gospodarstwa domowego, silnikach elektrycznych jednofazowych. Czytaj więcej o agregatach prądotwórczych.
agregat
Napisał: Honda
Na podstawie: Honda


Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się całkiem sporą mocą, czyli obejmują tego typu urządzenia jak kuchnie AGD trójfazowe i ogrzewanie elektryczne. Wcześniej wspomniane urządzenia jednofazowe są najlepsze dla tych użytkowników, jacy nie planują zasilania za ich pośrednictwem urządzeń trójfazowych. W tej sytuacji rekomendowane jest stosowanie także dodatkowego przewymiarowania. Zapotrzebowanie sprzętów rezystancyjnych na moc musi wynosić choć 1,2 więcej od mocy znamionowej urządzenia. Podczas gdy dla odbiorników indukcyjnych agregat musi mieć zapotrzebowanie mocy chociażby trzy razy większe aniżeli moc znamionowa urządzenia. http://kruzer.pl/14-agregaty-z-rozruchem-recznym - czytaj więcej.
Czemu tak jest? Przyczyną takiego stanu rzeczy są prądy rozruchowe urządzeń, na przykład moc potrzebna podczas startu silnia elektrycznego jest w stanie być dwa jak nie cztery razy większa, aniżeli jego zapotrzebowanie na moc podczas normalnej pracy. Jeśli kupujemy agregat trójfazowy to właściwie otrzymujemy urządzenie o uniwersalnym charakterze, gdyż jesteśmy w stanie pod niego podłączyć jednocześnie urządzenia jednofazowe, jak też trójfazowe, a to dlatego, że istnieje komplet gniazd - trójfazowych i jednofazowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-16 08:21:15
Tagi: energia elektryczna, sprzęt, agregat