Buduj z nami budowlane rozmaitości

Najpowszechniejsze przykłady użycia szekli

Opaska zaciskowa jest elastyczną obejmą zrobioną ze sztucznego materiału z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Używana jest głównie do zespalania wiązek kabli elektrycznych. Dzięki swojej elastycznej konstrukcji ochrania kable nie powodując ich pogniecenia czy także połamania.

opaski
Opaski zaciskowe można wykorzystywać jeszcze do przymocowywania kołpaków w samochodach. Służy ona w większości przypadków do jednorazowego użytku niemniej jednak zaistniały już opaski wielokrotnego użytku. Mogą być one barwy białej wtedy stosowane są w miejscach zamkniętych. Te w kolorze czarnym, czyli z dodatkiem czarnego barwnika i czynnika UV odpornego używa się na zewnątrz. Czasem chociaż jest to niezwykle niehumanitarne takimi opaskami wiąże się ręce skazańców. Jest to przerażające niemniej jednak realne. Są również obejmy zaciskowe. Obejma zaciskowa służy między innymi do przymocowywania węży z grubej gumy. Także stosowana jest do rur wtedy zrobiona jest ze stali nierdzewnej.

Szekla jest to metalowa klamra zazwyczaj w kształcie litery U. Tworzy ona zamknięty obwód, który jest zamykany i otwierany przy pomocy śruby albo sprężynowej zapadki. Wykorzystuje się je wszędzie tam gdzie trzeba prędko złączyć między innymi liny. Można rzec, że mają różnorodne zastosowania przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie chcemy coś uczepić, przywiesić czy powiesić.

Dobór właściwej szekli nie powinien być przypadkowy i powinny być one z atestem. Pęknięta szekla frunie z prędkością pocisku i może nawet zabić człowieka. Niejednokrotnie szekle wykorzystywane są na statkach żeglowych, czyli jednostkach pływających służących przykładowo do celów wczasowych. Należy ona do tak zwanych rezerwowych drobiazgów, które powinien mieć każdy żeglarz w swej tak zwanej skrzyneczce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie trochę więcej, albowiem nieraz wpadają do morza i topią się.
Napisał: S.S.
Na podstawie: metfix.com.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-15 07:54:07