Buduj z nami budowlane rozmaitości

Budynki niemal rodem z filmów science fiction

Niedawno nikomu nie śniło się, że do obsługi domu klucze oraz sprawne ręce mogą być zbytecznie.. i że starczy niewielki pilot. To stało faktem na naszych oczach.


system inteligentnego domu
Napisał: Future PR
Na podstawie: Future PR


Tego rodzaju technologie są instalowane w licznych budynkach w całym kraju.


wyburzenia


System inteligentnego domu, bo o tym tu się mówi, to w szerokim rozumieniu dostosowanie domu do oczekiwań współczesnego ich mieszkańca, to skorzystanie z innowacyjnej techniki, by ułatwiać życie- OSPEL. Wspaniale sprawdzi się to nie jedynie w przypadku osób, jakie cenią wszelkie nowości w tej kwestii, które kochają wygodę, lecz także w wypadku osób borykających się z wszelakiego rodzaju niepełnosprawnościami, jakie uniemożliwiają im poruszanie się. Dzięki tym systemom nie muszą one wstawać z kanapy, aby na przykład otworzyć okna - tutaj -, włączyć światło, sprawdzić, kto stoi przed drzwiami, włączyć klimatyzację i tym podobne. Wystarczy wspomniany już pilocik zsynchronizowany z naszym telefonem, by praktycznie móc zarządzać wszystkim z jednego miejsca. To ogromna wygoda i spora oszczędność czasu: miast wędrować po całym mieszkaniu i gasić światła albo zamykać okna - polecane - możemy spędzić czas znacznie przyjemniej, na przykład na odpoczynku.


Niecodzienna aranżacja świetlna salonu z użyciem opraw ledowych z kolekcji CRISTAL
Napisał: BRITOP Lighting
Na podstawie: BRITOP Lighting


Na omówiony tutaj system składa się także sterowanie roletami zewnętrznymi- odwiedź. Generalnie, o czym do tej pory nie wspomniano, inteligenty dom ma ogromny związek z bezpieczeństwem: dzięki nowoczesnym systemom możemy bez przerwy zawiadywać obrazem z kamerek ochronnych, otwierać drzwi, załączać światło (ze względów bezpieczeństwa), nawet jeżeli nie ma nas w budynku.
Podobnie jest z roletami: zamiast co wieczór robić długotrwały obchód po całym domu, by spuścić zewnętrzne rolety również te antywłamaniowe, da się to zrobić za pośrednictwem kilku guzików na pilocie bądź na ekranie smartfona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 09:18:11
Tagi: dom, okno, bezpieczeństwo