Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie jest zastosowanie granitu? W jakich górach występuje w sporych ilościach? Jaką skałą jest granit?

Kamień jest powszechnie używanym surowcem w budownictwie. Wykorzystuje się różne jego rodzaje. Na pewno również wiele ludzi słyszało o granicie oraz spotkało się z wykorzystaniem praktycznym.


wkg.pl
Napisał: Horus
Na podstawie: Horus
Granit to skała jawnokrystaliczna, która spotykana jest w różnych rodzajach oraz barwach przykładowo jasnoszary albo biały. W naszym kraju powszechnie występuje w Tatrach albo Karkonoszach. W związku z tym, iż jest to jedna z najbardziej pospolitych skał magmowych odnalazł on obszerne zastosowanie w branży budowlanej. Jak potrzeba nam większe ilości takiego materiału to hurtowania granitu jest miejsce, gdzie można zakupić surowiec w dobrej cenie.


Granit najczęściej wydobywa się w dużych blokach, co daje duże możliwości obróbki oraz wykonywanie z niego bardzo dużych przedmiotów. Nagrobki z granitu są bardzo popularne. Niejeden zakład obróbki kamienia ma w ofercie takie rzeczy- wkg.pl. Te spore bloki łatwo się tną oraz polerują, dlatego surowiec ten po odpowiednim wykończeniu wygląda bardzo pięknie. Granit jest bardzo trwały, z tego względu wykorzystywany jest na schody (zobacz sprawdź tu) czy posadzki. Może przetrwać naprawdę długi czas w doskonałym stanie. Nawet, jeśli jego wygląd trochę się pogorszy, to szybko można przywrócić go do pierwotnego stanu. Polerować granit można sporo razy i daje to wciąż świetne rezultaty.


Materiał ten charakteryzuje się świetną kwasoodpornością, z tej przyczyny nie tak prosto jest go zniszczyć. (czytaj wiecej) Interesujące jest wykorzystanie granitu w dyscyplinie, jaką jest curling, to z granitu wszak wykonuje się kamienie do curlingu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-28 15:44:30
Tagi: zakup, surowiec, surowce, budowlane, zastosowanie