Buduj z nami budowlane rozmaitości

Bloki nie nadają się dla wszystkich. Czasem warto zawalczyć o własny domek!

Nie wszyscy urodzili się do tego, by żyć w bloku. Mimo że powstające osiedla są przemyślane, pełne drzew i w niczym nie przypominają skupisk szaro-burych budynków z wielkiej płyty, które masowo wyrastały w Polsce kilkadziesiąt lat temu, wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić, że miałoby spędzić całe życie w takim miejscu.

Przeciwnicy mieszkania na blokowisku uzasadniają swoją niechęć za pomocą kilku mocnych argumentów, wśród których kluczową rolę odgrywa brak prywatności. Trudno nie przyznać im racji. W jednym bloku nierzadko znajduje się od kilku do kilkunastu lokali mieszkalnych, które zajmują najróżniejsi ludzie. Bezkonfliktowi i krzykacze, miłośnicy słuchania głośnej muzyki i wielbiciele ciszy, wielodzietne rodziny i emeryci nasze relacje.dom, willa
Napisał: Mark van Acker
Na podstawie: Reynaers
Tak wielka bliskość całkowicie obcych ludzi może być powodem sporego dyskomfortu, który dodatkowo intensyfikują niezbyt grube ściany, balkony umieszczone jeden przy drugim czy okna z widokiem na okna - kliknij, zobacz, sprawdź - sąsiada. Nikt, nawet najbardziej towarzyska lub ciekawska osoba, nie chce przecież być świadkiem cudzych kłótni i domowych awantur. (Projekty domów parterowych) Kolejnym minusem wielkich osiedli jest również brak przestrzeni wypoczynkowej. Architekci naturalnie uwzględniają w swoich projektach zieleńce, ale jest ich zdecydowanie zbyt mało jak na tak olbrzymie rzesze mieszkańców. Kilka wypielęgnowanych trawników i parę krzewów nie jest zaledwie marną namiastką własnego ogródka. Poza tym obszary wokół nowo wybudowanych bloków z pewnością nie są przystosowane do naturalnych potrzeb dzieci, które powinny jak najczęściej przebywać na zewnątrz.

Na osiedlach brakuje stref do gry koszykówkę, piaskownic z prawdziwego zdarzenia i mądrze zagospodarowanych placów zabaw. Ze świecą szukać również trzepaków, które latami pełniły rolę centrum życia towarzyskiego najmłodszych. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe] argumenty, trudno dziwić się temu, że coraz większa grupa osób rezygnuje z nabycia lokalu mieszkalnego w bloku i poszukuje alternatywnych opcji . Wobec wysokich cen nowych mieszkań dobrym rozwiązaniem jest zakup działki w na przedmieściach i budowa niewielkiego domku. Biura architektoniczne mają w swych ofertach projekty domów do 120 m², których wykonanie często bywa tańsze niż garsoniera w atrakcyjnej dzielnicy stolicy- studiokrajobrazy.pl/kategoria/domy-parterowe/120m.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-28 14:00:32