Buduj z nami budowlane rozmaitości

Zagospodarowanie przestrzenne domów - inaczej dlaczego wznosi się domy z piwnicą tudzież czy powinno się to zrobić.

Coraz częściej słyszy się o tym, iż ludzie wywodzą się z blokowych mieszkań umieszczonych w centrum miasta. Stawiają zatem malutkie przytulne domki, na ich obrzeżach, po pierwsze aby wypocząć, a po drugie, by mieć swój osobisty kąt.
Prędkie tempo egzystowania, które jest dzisiaj bardzo modne i dodane do tego nasilenie ruchu jakie gości na drogach, dodatkowo niedostatek miejsca w lokum dla samego siebie, ogólnie wszystko upchnięte w jednym miejscu, co powoduje, że wolna przestrzeń zmniejsza się, mogą wyczerpać zarówno fizycznie jak i psychicznie.


ogląd - dom
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Decydując się na projekty domów z piwnicą szczególnie trzeba uświadamiać sobie z tego, że jego koszt będzie 20 - 30% wyższy, aniżeli w przypadku tradycyjnego domu bez podpiwniczenia. Jest to duży koszt przez wzgląd na nakład pracy i materiały konieczne do jej wykonania i także eksploatację. Żeby w ogóle zacząć rozmyślać o budowie (praktyczne wzmocnienie gruntu) piwnicy, należy zorientować się w poziomie wód gruntowych znajdujących się w miejscu postawienia domu. Warto zachować w pamięci, że im dalej zmonitujemy piwnicę, tym dalej będzie ona od wód gruntowych. Jeśli stopień 2,4m w głąb gleby nie jest możliwy do osiągnięcia, można zastanowić się na ulokowaniem jej ponad pułapem gruntu tworząc tzw. podniosły parter (czy projekty domów z piwnicą są drogie). Kiedy chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów należy doliczyć również uzupełniające okna, które będą dla niej oświetleniem. Też trzeba wziąć pod czujność opłaty połączone z częściowym choć jej ogrzaniem. W przeciwstawnym wypadku można przyczynić się do wychłodzenia przestrzeni znajdującego się tuż ponad nią. W takim wypadku rachunki wzrastają o ok. 15%. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest struktura piwnicy w chwili, kiedy zakupi się działkę pochyłą.


Nie ma co bać się w takim razie wodami gruntowymi bądź dużym przyćmieniem.


Projekty domów z piwnicą to kapitalne rozwiązanie dla małych działek, ponieważ z racji niej zyskujemy terytorium do zagospodarowania np. na park. Analizując wszystkie za i przeciw budowania piwnicy zdecydowanym pozytywem jest przestrzeń, jaką da się dzięki niej zdobyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:54:35
Tagi: materiał, grunt, domu, lokum