Buduj z nami budowlane rozmaitości

Dobieramy projekt idealnego miejsca zamieszkania - czym trzeba cię kierować robiąc duży krok w przyszłość.

Gotowe schematy domów możemy znaleźć w informatorach , ofertach przeróżnych firm czy biurach inżynieryjnych w całej Polsce. Jest ich niesłychanie dużo, tak jak i myśli projektantów produkujących te dzieła sztuki. Pod spodem przedstawimy czym sie sugerować wybierając wzorzec domu.


kliknij tutaj
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak poznać czy projekt jest dobry, czy nas nie rozczaruje, czy pasuje do naszej rodziny?Najpierw należy pamiętać, iż np. gotowe projekty domów parterowych z garażem , lub tych poziomowych są sporo tańsze aniżeli te, zamawiane samodzielnie według naszych wymysłów. Najistotniejsze to określić się, na jak masywny dom (przejdź do oferty) Cię stać. Skala powierzchni, to jedna z najistotniejszych informacji jakie trzeba podać wybierając np. projekty domów parterowych z garażem. Gdy już wybierzesz wielkość należy zastanowić się czy dom będzie odpowiedni dla posiadanej działki. Lokal mieszkalny nie powinien zająć za bardzo dużo miejsca na działce, dlatego przy wyborze przestrzeni warto zorientować się ile miejsca zostanie na ogród, czy inne ważne rzeczy. Aby budynek zawsze był komfortowy trzeba ocenić bądź układ pokoi jest funkcjonalny tzn. czy w mieszkaniu istnieje podział na strefę nocną i dzienną. Strefa dzienna to pokój dzienny, kuchnia oraz jadalnia, które z reguły w domu są zespolone i są przestrzenią wspólnego spędzania czasu z familią. Natomiast strefa nocna to sypialnie, które winny być usamodzielnione od siebie, by zapewnić prywatność każdemu lokatorowi. Ważne jest, by kuchnia była w stosownym miejscu tzn. nieopodal wejścia do domu, tak, żeby prosto z holu znaleźć się w kuchni - to w rzeczywistości komfortowe rozwiązanie. W projekcie domu warto też zabrać pod uwagę fakt, czy pokoje są ustawne. Do tego celu można poprosić o przykładową aranżację wnętrza, żeby zobaczyć czy aby pomieścimy w nim wszystkie kupione meble. Ustawne pomieszczenia dają możliwość ich urządzenia i umeblowania. Przy takiej wielkiej inwestycji jaką jest budowa (styropapa) domu nie da się zapomnieć o pomieszczeniu gospodarczym, czy spiżarni. Są one ogromnie potrzebne w miejscu zamieszkania do przechowywania przeróżnych rzeczy - tych potrzebnych i tych mniej przydatnych.


Żeby dom był wieczystą inwestycją, wstępny projekt powinien być skłonny na zmiany, które mogą być przydatne w przyszłości tzn. wspólne zamieszkanie z dziadkami, lub wprowadzenie się dzieci z nową familią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:53:40
Tagi: meble, rzeczy, zakup, projekty domów, rodziny