Buduj z nami budowlane rozmaitości

Plan na długą działkę

Na każdym rodzaju parceli da się zbudować dom. Powinno się wybrać taki projekt, aby łącznie z terenem tworzył logiczną całość.
odzwierciedlenie - dom
Napisał: Erika Augusto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieraz zdarza się, że posiadamy teren, która nie do końca jest zgodna z naszymi planami. Jesteśmy spadkobiercami lub ktoś nam ją ofiarował. Nierzadko jest też to super oferta lub bardzo nam zależy na tej konkretnej umiejscowieniu i wtedy kształt nieruchomości ma znaczenie drugorzędne. Wąska parcela to wyzwanie, żeby funkcjonalnie zaplanować budynek mieszkalny. Projekty domów na wąską działkę odnajdziemy w sieci. Najlepiej skorzystać z pomocy projektanta. Istotne jest czy parcela jest wąska, ale jest położona wzdłuż drogi. Albo jest wąska tzw. "kiszka" i biegnie w głąb (tu znajdziecie projekty domów na wąską działkę). Jeśli biegnie wzdłuż ulicy to nie jest to duży problem. Łatwo będzie umieścić miejsce dla samochodu i dostęp do pozostałych obiektów nie będzie utrudniony. Sprawa komplikuje się, kiedy nieruchomość - sprawdź serwis - jest usytuowane w głąb oraz jest tylko kilkumetrowy wjazd. W takiej okoliczności należy bardzo dokładnie przeanalizować projekty domów na wąską działkę. Pierwsze problemy mogą zaistnieć już w trakcie budowy. Ciężki, duży sprzęt może mieć problem wjechać, wykonać manewr na działce. Jeśli już istnieją zbudowane domy blisko płotu będzie tym trudniej. Warto zastanowić się gdzie umieścić garaż. Czy na początku? Ułatwi na pewno to wyjazd, ale panorama będzie nieszczególna. Poza tym reperując samochód wyciąga się sprzęt przed garaż i kiedy niespodziewanie musimy wejść do domu może zdarzyć się, że ktoś z ulicy ukradnie nam sprzęt. Może okazać się jednak, że garaż z przodu to jedynaszansa.


dom - wizja
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sposobem na niewymiarową działkę może być stawianie domu piętrowego. Nie zajmuje on dużej powierzchni. Dodatkowo garaż można wygospodarować w części piwnicznej. tak oto zostanie wygospodarowana dodatkowa powierzchnia. Odpowiednio zaprojektowany dach wizualnie poszerzy działkę. Wąska nieruchomość zagospodarowana przez eksperta zadowoli każdego klienta. Należy znaleźć pomysł, aby wydobyć jej zalety.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:54:35
Tagi: działka, projekty, domy, klient, powierzchnia