Buduj z nami budowlane rozmaitości

Opanuj poplątane kable za pomocą opasek zaciskowych

Współczesność przejawia się rozwojem nowych technologii. Na nieszczęście technologia ma stosunkowo daleko do zasilania wszystkich urządzeń bezprzewodowo z tego powodu jesteśmy otoczeni przewodami. Kable te mają w swoim zwyczaju wymykać się spod kontroli.


kable
Napisał: mangtronix
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy kto zaglądał chociaż za biurko komputera doskonale zdaje sobie sprawę jak ten chaos wygląda. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są wynalezione niecałe 50 lat temu opaski zaciskowe. Były one wtedy stworzone z metalu i służyły do układania przewodów w samolotach. Po pewnym czasie materiał z jakiego wykonana jest opaska został zamieniony na nylon, dzięki czemu stały się jeszcze łatwiejsze w użyciu.

Porządek przede wszystkim

Zastosowanie opasek jest wyjątkowo zróżnicowane. Jak już mówiłem żyjemy w świecie gdzie kable są właściwie wszędzie. W domu, samochodzie, garażu czy także na rowerze znajdują się luźno wiszące kable, które nie mogą znaleźć swojego miejsca. Dlatego musimy im w tym pomóc. Ogromną zaletą tych małych przedmiotów jest sposób ich użycia. Opaskę powinniśmy przełożyć przez zębatkę która jest na jednym z końców i pociągnąć. Specyficzna struktura opaski powoduje, że ta blokuje się i dzięki temu spina niesforne przewody. Opaski bywają używane wielokrotnie, wystarczy zakupić egzemplarz ze specjalną zapadnią lub podważyć zębatkę przy pomocy, np. małego noża.Wielofunkcyjność zastosowania.


Kable do komputera
Napisał: srbichara
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Opaski zaciskowe bywają używane, m.in. jako dodatkowa ochrona przed złodziejami kołpaków do aut a także jako zamiennik kajdanek policyjnych. W teraźniejszości trudno jest wyobrazić sobie biura, serwerownie czy nawet wiele mieszkań bez tego, umożliwiającego zadbanie o prządek, przedmiotu. Nie będziemy więcej zobligowani do walki z poplątanymi przewodami od telewizji, komputera czy innych urządzeń. W uporządkowanym pokoju łatwiej jest się skoncentrować, w związku z czym wykonywane przez nas prace staną się jeszcze efektowniejsze. Nie wspominając o tym, że schludne stanowisko pracy czy też rozrywki po prostu wygląda lepiej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:46:46
Tagi: kable, zabezpieczenia