Buduj z nami budowlane rozmaitości

Na co warto patrzeć w czasie wyboru projektu domu, żeby uniknąć przykrych niespodzianek?

W czasie wyboru gotowego projektu domu przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoje zasoby finansowe oraz oczekiwania w zakresie ilości i rozmiaru pomieszczeń w budowanym domku. Własne oczekiwania dobrze jest skonfrontować z pozostałymi członkami rodziny. W dalszej kolejności należy ustalić fundusze, żeby przystąpić do wyboru projektu.


Oglądając nowe projekty domów przez cały czas należy mieć na uwadze dwie wskazane kwestie, czyli oczekiwania całej rodziny oraz fundusze.

futurystyczny projekt domów
Napisał: Robert Konieczny
Tylko w ten sposób można wyznaczyć metraż domku. Wiadomo, im większy dom, tym bardziej komfortowy, ale i kosztowniejszy w budowie (maszyny do stabilizacji gruntu) oraz dalszym użytkowaniu. Wybierając projekt domu (sprawdź stronę) należy mieć już wybraną bądź kupioną budowlaną działkę. By uniknąć w przyszłości przykrych kłopotów należy przed jej kupnem zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Może się niekiedy okazać, że na zakupionym terenie nie jest w ogóle planowana zabudowa mieszkaniowa i nie uzyska się zezwolenia na budowę domu jednorodzinnego. Przeglądając nowe projekty domów istotną kwestią wyboru któregoś z nich jest rozmiar działki budowlanej. Od tego zależy na jaki projekt domu przyszły właściciel się zdecyduje. Niejednokrotni się zdarza, iż klient chciałby wybudować dom jednopoziomowy ale ze względu na niedużą działkę budowlaną musi wybudować wielopoziomowy dom. Zobacz pco projektujemy http://www.studiokrajobrazy.pl/.

Wiedząc już jaki metraż oraz jaką bryłę musi mieć przyszły obiekt mieszkalny trzeba dobrze rozplanować układ wszystkich pomieszczeń. Na tym etapie istotne są oczekiwania wszystkich domowników. W pierwszej kolejności należy określić ilość potrzebnych pokoi, łazienek i wszelkich innych pomieszczeń, a w dalszej kolejności logicznie je usytuować. Szczególnie ważną kwestią jest usytuowanie pokoi i innych pomieszczeń względem stron świata. Od nasłonecznionej strony zazwyczaj planuje się salon, natomiast w mniej nasłonecznionej, północnej części buduje się pomieszczenia gospodarcze, na przykład garaż, spiżarnię.


Wiadomo, że przy podjęciu decyzji o projekcie domu kluczową sprawą są pieniądze.


Dlatego bezwarunkowo trzeba zwracać uwagę na elementy konstrukcyjne, materiały oraz dodatki wykończeniowe. Im więcej nietypowych wnęk i rozwiązań, tym wyższy koszt realizacji inwestycji. Szczególnie ważny jest też wybór dachu. Dwuspadkowy jest zdecydowanie mniej kosztowny od wielospadkowego, ale nie zawsze pasuje do upatrzonego projektu domu. Tak więc, przy wyborze projektu bezwarunkowo należy mieć sprecyzowane swoje oczekiwania oraz określony budżet. Dobrze jest też mieć wcześniej wykupioną bądź upatrzoną budowlaną działkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:07:38
Tagi: inwestycja, plan, bryła