Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie ogrzewanie wybrać do domu

Wybór opalania jest bardzo istotną decyzją podczas budowy wymarzonego budynku. Uzależniony jest on od kilku czynników: typu wnętrza, czasu przebywania w nim osób, możności technologicznych (przystępnych źródeł energii) oraz uwarunkowań finansowych właściciela nieruchomości.
Jest sporo sposobów dostarczania do mieszkania ciepła. Pośród najbardziej popularnych rodzai systemów grzewczych odnajdziemy m.in. ogrzewanie na gaz LPG.

Nowoczsne grzejniki do każdego wnętrza
Napisał: INSTAL-PROJEKT
Na podstawie: INSTAL-PROJEKT
Ten wariant systemu grzewczego obiera się, gdy dom (sprawdź ofertę) budowany jest w punkcie, w którym nie występują kłopoty z podłączeniem do sieci gazu. To najtańszy rodzaj ogrzewania domu i nie nastręcza on rozdysponowania powierzchni na przechowywanie zbiornika. Gaz LPG jest zdecydowanie tańszy od oleju opałowego i gazu płynnego, a co najistotniejsze - wielofunkcyjny. Można nim zasilać np. piecyki gazowe. W czasie spalania tegoż gazu nie powstają sadza czy popioły lotne, i powstające spaliny są dosyć czyste. Warto wiedzieć, że kotły spalające gaz ziemny posiadają automatyczne sterowanie, czyli są właściwie bezobsługowe. Podczas wyboru tego wariantu systemu grzewczego nie możemy zapominać o dorocznym przeglądzie oraz czyszczeniu jego podzespołów. Ostatnio spostrzega się wzrost cenowy tego typu paliwa, z tej przyczyny wiele osób, zwłaszcza mieszkających na Śląsku, powraca do opalania węglem.
Ogrzewanie użytkujące odnawialne źródła energii zainstalowane na gaz płynny. Pojemnik na gaz płynny umieszczany jest na zewnątrz budynku.

Można go albo zostawić na powierzchni, bądź zakopać. Ponadto musimy wyekwipować się w kocioł stojący nad poziomem terenu, który będzie zabezpieczał przed potencjalnym pożarem lub wybuchem. Najlepiej zastosować ten wariant systemu grzewczego jako przejściowy, a potem - odmieniając dyszę w kotle - przejść na nagrzewanie gazem ziemnym. Wyniesie nas to o wiele taniej, bo kwoty za zużycie gazu płynnego w okresie grzewczym bywają makabryczne. Co więcej trzeba również monitorować stan pojemnika. Atutami opalania na gaz płynny są: mały koszty przyłącza a także pojemnika, łatwość dopasowania pieca do potrzeb z uwagi na wielki wybór urządzeń grzewczych a także uniwersalność (system ów można stosować do nagrzewania domu, a także wody oraz gotowania).
Gdy wybierzemy sposób ogrzewania pozostaje nam wybrać grzejniki pokojowe jakich asortyment jest przeogromny.
Więcej możesz dowiedzieć się odwiedzając nasz sklep.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:07:39
Tagi: woda, Energia, ciepło