Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób tworzy się projekt wymarzonego i funkcjonalnego domu?

Nieomal każdy człowiek śni o swoich czterech ścianach, gdzie będzie można spokojnie żyć. Nieistotne, czy jest to mieszkanie w bloku, eleganckim apartamencie czy też tradycyjny domek jednorodzinny, do zbudowania wymagany jest właściwy plan.

Każdy projekty nowoczesnych domów musi być dobrze zaplanowany i dopracowany w każdym detalu. Żeby można było wybudować przykładowo swój jednorodzinny dom, należy na początek spełnić mnóstwo warunków, które stawia nam głównie nasze prawo. Po pierwsze, każdy dom - zobacz - przed wybudowaniem musi posiadać plan. Taki projekt domu to nie wyłącznie opis pod kątem architektury. W tym dokumencie musi się też znaleźć plan zagospodarowania terenu, gdzie dom będzie wybudowany. Na mapie muszą zostać narysowane wszystkie pozostałe budynki – te zbudowane i będące w planach. Część opisująca zagospodarowanie terenu ma dwie cząstki – graficzną a także opisową.

W jaki sposób zdobyć projekt domu? Nie ma w tym nic zawiłego. Należy udać się do architekta, który zrobi go za nas. Wolno także odnaleźć gotowe projekty domów i spróbować dopasować go do naszej działki. Obie taktyki posiadają swoje słabości i korzyści. Oryginalny projekt od architekta jest robiony od podstaw i dopasowany do naszych wymagań. Jednak należy mieć na uwadze, że to kosztuje o wiele więcej niż projekt gotowy. Natomiast gotowy plan jest jak ubranie kupione w sklepie – dostosowane do potrzeb ogółu, nie bierze pod uwagę osobistych wymagań. Jednak jego cena jest znacznie niższa.

Kliknij tutaj
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
|
Zobacz więcej
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Projekt domu powinien mieć szkic fundamentów i każdego piętra, piwnicy, jak również dachu (projekty domów). Wykonany jest w pasującej skali. Uzupełnieniem jest część pisemna, gdzie są kwestie techniczne, przykładowo planowane materiały do budowy.

Po odpowiednim dostosowaniu projektu, sporządzeniu go w wystarczającej ilości kopii (minimum czterech), otrzymaniu oświadczenia inwestora (przeważnie nas samych) i oświadczenia, że osoba wykonująca projekt jest członkiem odpowiedniej izby samorządu zawodowego, komplet dokumentów należy zostawić w urzędzie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, można rozpocząć tworzenie własnego domu idealnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:03:32
Tagi: dach, budynek, człowiek, miejsca, teren