Buduj z nami budowlane rozmaitości

W jaki sposób tworzy się projekt wymarzonego i funkcjonalnego domu?

Nieomal każdy człowiek śni o swoich czterech ścianach, gdzie będzie można spokojnie żyć. Nieistotne, czy jest to mieszkanie w bloku, eleganckim apartamencie czy też tradycyjny domek jednorodzinny, do zbudowania wymagany jest właściwy plan.

Każdy projekt domu musi być dobrze zaplanowany i dopracowany w każdym detalu. Żeby można było wybudować przykładowo swój jednorodzinny dom, należy na początek spełnić mnóstwo warunków, które stawia nam głównie nasze prawo. Po pierwsze, każdy dom przed wybudowaniem musi posiadać plan. Taki projekt domu to nie wyłącznie opis pod kątem architektury. W tym dokumencie musi się też znaleźć plan zagospodarowania terenu, gdzie dom będzie wybudowany. Na mapie muszą zostać narysowane wszystkie pozostałe budynki – te zbudowane i będące w planach. Część opisująca zagospodarowanie terenu ma dwie cząstki – graficzną a także opisową.

W jaki sposób zdobyć projekt domu? Nie ma w tym nic zawiłego. Należy udać się do architekta, który zrobi go za nas. Wolno także odnaleźć gotowe projekty domów i spróbować dopasować go do naszej działki. Obie taktyki posiadają swoje słabości i korzyści. Oryginalny projekt od architekta jest robiony od podstaw i dopasowany do naszych wymagań. Jednak należy mieć na uwadze, że to kosztuje o wiele więcej niż projekt gotowy. Natomiast gotowy plan jest jak ubranie kupione w sklepie – dostosowane do potrzeb ogółu, nie bierze pod uwagę osobistych wymagań. Jednak jego cena jest znacznie niższa.

Kliknij tutaj
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
|
Zobacz więcej
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Projekt domu powinien mieć szkic fundamentów i każdego piętra, piwnicy, jak również dachu (projekty domów). Wykonany jest w pasującej skali. Uzupełnieniem jest część pisemna, gdzie są kwestie techniczne, przykładowo planowane materiały do budowy.

Po odpowiednim dostosowaniu projektu, sporządzeniu go w wystarczającej ilości kopii (minimum czterech), otrzymaniu oświadczenia inwestora (przeważnie nas samych) i oświadczenia, że osoba wykonująca projekt jest członkiem odpowiedniej izby samorządu zawodowego, komplet dokumentów należy zostawić w urzędzie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, można rozpocząć tworzenie własnego domu idealnego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:03:32
Tagi: dach, budynek, człowiek, miejsca, teren