Buduj z nami budowlane rozmaitości

Nietypowe zastosowanie tłuczni budowlanych i żwirów kwarcowych

Kruszywa odnajdują obszerne przeznaczenie w przemyśle.Użytkowane są jako domieszka w produkcji wełny mineralnej, oraz chemii budowlanej m.in. w zaprawach tynkarskich, klejach i złączach. Kruszywa budowlane dzięki swym unikalnym właściwościom, znajdują obszerne wykorzystanie w budowlance, szczególnie w wytwórczości cementu przemysłowego, drogowego, mostowego, lokalowego i specjalistycznego. W prefabrykacji kruszywa są używane m.in. w produkcji kostki brukowej, krawężników i kręgli, studni, drągów, również innych składników betonowych.
piasek
Napisał: Pedro Fernandes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kruszywa budowlane (ja choćby stabilizacja gruntu) takie jak kompozycje kamieniste, używane są do każdego gatunku utwardzeń, albo pokładów do filtracji oczyszczalni kanalizacji. Kamień hydrotechniczny osiągany jest z dużej wartości piaskowca, oraz skały bazaltowej. Jest on stosowany do utrwaleń różnego typu obiektów hydrologicznych, w tym w budowaniu nabrzeży, oraz w regulacji rzek i potoków. Kruszywa budowlane (styropapa producent) http://www.sandmix.pl to także dużej klasy tworzywa dla drogownictwa.
Piaski kwarcowe występujące w Polsce, pochodzą z epoki jury, kredy, trzeciorzędu i czwartorzędu. O tym do czego mamy możliwość wyczerpać piasku kwarcowego kwalifikuje w szczególności jego skład chemiczny, a szczególnie składniki krzemionki i tlenków metali, również wielkość ziarenek. Procedura ulepszania piasków kwarcowych polega na wymyciu z nich zanieczyszczeń i segregacji na pojedyncze frakcje. W stanie wilgotnym, mają przeznaczenie do tworzenia wszelkiego typu cementów, zapraw murarsko-tynkarskich, produktów betonowych.


piasek
Napisał: Pedro Fernandes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są komponentem do mas bitumicznych stosowanych do pokryw dróg i lotnisk. Piaski kwarcowe po wysuszeniu i ponownym przesianiu mają przeznaczenie do zapełniania filtrów przy oczyszczaniu wód pitnych i technologicznych, oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych, także drenów melioracyjnych. Dodatkowo są stosowane do produkcji suchych zapraw i klejów budowlanych. Wysuszone piaski kwarcowe posiadają zastosowanie jako wypełniacze boiskowej syntetycznej darni. Ponadto piaski i żwiry kwarcowe suszone mają wiele użyć domowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-21 21:45:32
Tagi: kamień, piasek, kruszywa, żwiry