Buduj z nami budowlane rozmaitości

O podzielnikach na kaloryferach

Podstawowym fragmentem dostarczającym ciepełko do mieszkania w instalacji centralnego ogrzewania jest kaloryfer. Może być on żeliwny, z aluminium, płytowy stalowy czy łazienkowy (tak zwany rurowy). W budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym postawionym kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat wstecz, na takim urządzeniu grzewczym możemy się spotkać z jeszcze jednym, dodatkowo zamontowanym narzędziem.


Mianowicie idzie o tak zwane podzielniki kosztów ogrzewania. Co to jest? Do czego służą? Jakie są rodzaje? Odpowiedzi znajdują się w tym artykule.


Według definicji polskiej normy jest to instrument pomiarowy notujący temperaturę w osi czas. Montowany jest na grzejnikach centralnego ogrzewania i służy dokładnie do rozliczania tych kosztów. Ich poziom określa się na podstawie rzeczywistych rachunków za grzanie domu wielorodzinnego, rozdzielanych na poszczególne indywidualne lokale mieszkalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź link podzielniki ciepła bmeters.pl. Specyfika kalkulowania wydatków na bazie podobnych urządzeń polega na sumarycznym zliczeniu wskazań wszystkich zainstalowanych przyrządów w domu i porównaniu kosztów całkowitych z rzeczywistym kosztem za zużyte ciepło. Rezultatem prostej kalkulacji będzie pozyskanie jednostkowego sumptu pojedynczego wskazania takiego podzielnika. Drugim krokiem będzie przemnożenie policzonego uprzednio wskaźnika jednostkowego poprzez sumę jednostek na wszystkich fragmentach pomiarowych odnajdujących się w jednym oddzielnym lokalu. Do takiego uzysku finalnego mogą jeszcze być doliczone opłaty stałe wypływające z np. przesyłu ciepła, ogrzewania za części wspólne (tj. korytarze, wydzielone pralnie).
Przechowywanie narzędzi ogrodowych
Napisał: Honda Versatool
Na podstawie: Honda Versatool


Przedsiębiorstwa
Napisał: OknoPlus
Na podstawie: OknoPlus


Typy podzielników ciepła. Najbardziej popularnym podziałem tejże grupy urządzeń jest podział według typów.


Wyróżniamy trzy główne grupy: podzielnik wyparkowy – często napotykany w starym budownictwie lokalowym wielorodzinnym wyposażonym w grzejniki żeliwne, podzielnik elektroniczny z sensorem temperatury kaloryfera, podzielnik elektroniczny z dwoma sensorami temperatury – kaloryfera a także pomieszczenia, w którym się znajduje. Świetnym wymysłem ułatwiającym życie są też wodomierze odczyt radiowy. Więcej interesujących informacji znajdziesz pod tym linkiem zdalny odczyt wodomierzy na bmeters.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-18 15:34:33
Tagi: aluminium, części, element