Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie są nieporozumienia z prawidłowym liczeniem kosztów ogrzewania i z jakiego powodu wynikają te problemy?

Trudności z rozliczeniem kosztów ogrzewania przy pomocy podzielników zdarzają się dosyć często. To różnorodne problemy, najczęściej natomiast chodzi o działanie lokatorów, zbytnio dużym oszczędzaniem, kombinowaniem, niekiedy może to też być zbyt duże zużycie ciepła. Mimo, że podzielniki kosztów ciepła są w użyciu już bardzo długo, to ich użytkowanie sprawia problemy, które prowokują nieporozumienia pomiędzy administratorami a właścicielami mieszkań, w jakich są te urządzenia. Co należy wiedzieć na ten temat?
bmeters.pl/pl/cieplomierze/258/
Napisał: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podzielnik kosztów ogrzewania musi być dostosowany do warunków polskiego budownictwa. Jak to zdefiniować? Nasze budownictwo odznacza się czasami niezbyt właściwą jakością izolacji ścian wewnętrznych, jakie oddzielają konkretne lokale. Są również braki izolacji pionów grzewczych prowadzonych na zewnątrz ścian. To właśnie najistotniejsza przyczyna przepływów między różnymi mieszkaniami o różnorodnej temperaturze, a również niezarejestrowanych zysków ciepła, pochodzących od pionów grzewczych.

Właściwie wyznaczanie indywidualnych kosztów ogrzewania lokali w danej lokalizacji, w jakiej mieszka wiele rodzin definiuje artykuł 45 a ust.9 ustawy Prawo energetyczne. Regulacja taka określa wybór takiej metody rozliczania, która gwarantuje ustalanie opłat w sposób odpowiedni zużyciu ciepła na ogrzewanie. Właściwie to podzielniki kosztów grzania rejestrują ciepło z grzejników do lokalu - bmeters.pl/pl/hydroclima_rfm/48/. Nie jest to jednakowoż równoznaczne z ilością ciepła, która jest konieczna, aby ogrzać takie mieszkanie.Ciepło doprowadzone do budynku przez sieć miejską, jakie koszty powinniśmy rozdzielić, dochodzi trzema drogami: przez grzejniki, piony grzewcze i z sąsiednich lokali. Najmniej problematyczne zdefiniowanie takiej ilości to konieczność dodatkowego pomiaru temperatury wewnątrz mieszkania. W sytuacji zastosowania do podziału kosztów ogrzewania podzielników, jesteśmy w stanie określić jedynie ilość energii z grzejników. Natomiast, 2 pozostałe źródła energii (wspomniane ciepło z pionów i z sąsiednich lokali) nie jest zarejestrowane.


licznik wody
Napisał: Thomas Kohler
Na podstawie: http://www.flickr.com
W taki sposób, gdy suma energii cieplnej, jaka pochodzi z pionów i z pozostałych lokali, przekracza ilość energii z grzejników, to podsumowywanie kosztów ogrzewania lokali tylko na podstawie odczytu ciepłomierzy, może wskazywać na absurd. Dlatego także powinniśmy pamiętać o tych zależnościach. To zapewnia lepiej nam zrozumieć, czemu stan rzeczywisty czasem jest zupełnie odmienny od wskazywanego, to umożliwi także podejść do tematu bardziej konstruktywnie, eliminując potencjalne błędy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-18 15:34:34
Tagi: błędy