Buduj z nami budowlane rozmaitości

Publiczna toaleta - od pomysłu do stworzenia

Co musi się znaleźć w publicznej toalecie? Jakie podejścia zapewnią bezpieczeństwo a także wygodę eksploatacji? Jak zaplanować łazienkę? Jakie akcesoria łazienkowe są niebezcelowe, a które stanowią oprzyrządowanie dodatkowe?


Trzeba pamiętać o wielu aspektach, nawet takich jak szczotki WC.


katalog
Napisał: Hugh Llewelyn
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dla kogoś może się to wydawać skomplikowane, inni niechcący mogę pominąć ważne zagadnienia, zwłaszcza podczas aranżacji WC dla osób niepełnosprawnych - http://impeco.pl/kategoria/suszarki-kieszeniowe (http://impeco.pl/kategoria/suszarki-kieszeniowe). Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi punktami projektowania toalety ogólnodostępnej. Napotykane problemy związane z toaletami publicznymi są najczęściej efektem nieprawidłowego zaprojektowania a także nieutrzymania zadowalającego poziomu higieny. Zależnie od wariantu obiektu, dla przykładu galeria handlowa, szkoła, szpital, biuro itd., poszczególne toalety mają służyć przeróżnym grupom osób. Logicznym jest, iż zależnie od docelowych użytkowników, pewne wymagania będą się różniły dla poszczególnych sanitariatów. Mężczyźni, damy, dzieciaki lub jednostki niepełnosprawne objawiają odrębne potrzeby zatem to właśnie ten element decyduje o wyposażeniu toalet - http://www.impeco.pl/kategoria/szczotki-wc-2 (http://www.impeco.pl/kategoria/szczotki-wc-2). Dodatkowo łazienka przyjazna ludziom powinna brać pod uwagę także wymogi etniczne oraz kulturalne.


budowa - marina
Napisał: Szymon Sieciński
Na podstawie: http://www.flickr.com


szczotki wc
Napisał: TravelingOtter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chyba każdy z nas miał przyjemność korzystać z toalety publicznej. I właśnie rodzi się zapytanie, czy to na pewno można zaliczyć do miłych doświadczeń? Niedostateczne oświetlenie, zalana posadzka, nieobecność papieru, przykry zapach skutecznie sprawiają uczucie zniechęcenia na samą myśl o owych miejscach.


Kluczem do zerwania z tym wizerunkiem jest zaplanowanie toalety tak, aby spełniała najistotniejsze wymagania, to jest powinna być: sucha, dobrze wentylowana, prosta w utrzymaniu, stosownie rozplanowana, przyjazna jednostkom nie w pełni sprawnym, dobrze wyekwipowana w niezbędne oprzyrządowanie takie jak suszarka kieszeniowa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-17 12:51:34
Tagi: bezpieczeństwo, życie, efekt