Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jak wykonać porządne schody

W zależności od potrzeb właścicieli posesji ekipy budowlane są w mocy stawiać również małe, niczym i wielkie mieszkania. Zaletą niewielkich domów będzie to, że są one niedrogie w użytkowaniu, a jednocześnie potrafi w nich mieszkać więcej osób aniżeli w domu i mogą one korzystać dowolnie z tych wnętrz, niczym strych i spiżarka oraz kotłownia i piwnica.


W takich domach zamieszczanych będzie niewiele schodów. Mogą to być schody (zobacz schody drewniane) prowadzące na strych lub schody jesionowe, którymi można schodzić do kotłowni. Zdarza się, że także w małych domach znajdują się schody dębowe zamontowane na przykład w pokoju gościnnym, którymi można wejść na piętro.


W większych mieszkaniach wielorodzinnych mieści się kilka, a nawet kilkanaście pomieszczeń i dwie kuchnie. Zwykle mieszczą się w nich także dwie łazienki. Jedna z nich będzie większa i mocniej reprezentatywna, a druga trochę mniejsza, lecz posiadająca najważniejsze sprzęty sanitarne. Dzięki temu wolno proponować gościom korzystanie z dużej łazienki, a mniejsza jest pozwalała na utrzymanie maksymalnej prywatności. W domach wielorodzinnych standardowo można wychodzić na piętro, a także na poddasze. schody drewniane prowadzące na piętro potrafią zostać położone w pokoju gościnnym albo na korytarzu. Natomiast schody (zobacz schody jesionowe) prowadzące na poddasze mogą być położone w jednym z pokoi lub na korytarzu, niezwykle często są one kręte lub wąskie, a dzięki temu zajmują mniej punktu. Pozwala to maksymalnie zastosować pomieszczenie albo korytarz znajdujący się na piętrze mieszkania. W niektórych domach wielorodzinnych znajdują się również kotłownie do jakich wolno zejść schodami dębowymi. Takie schody (zobacz schody dębowe) mogą także prowadzić do piwnicy.
schody drewniane
Napisał: Leigh Blackall
Na podstawie: flickr.com


W wyborze właściwych schodów domowych mogą fachowo wsparcie ich sprzedawcy. Będą oni potrafili dobrać do danego mieszkania schody nie jedynie wyrobione z właściwego rodzaju drzewa, ale też pasujące do niego kolorystycznie i rozmiarowo.


Same schody po ich przywiezieniu do mieszkania mogą być zamontowane poprzez przedstawicieli firmy je produkującej albo poprzez posiadacza lokalu. Wszystko zależy od tego, niczym skomplikowana jest konstrukcja takich schodów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-14 16:20:39
Tagi: schody, dom, prezent