Buduj z nami budowlane rozmaitości

Budowanie własnego domu - czy konieczny jest Ci architekt?

Jeżeli zabrałeś się akurat za budowanie swojego domu i zacząłeś opracowywać budżet, oczywiście zdążyłeś się już zorientować, że jest to właściwie niekończąca się inwestycja.


Jeśli nie zaczniesz oszczędzać na poszczególne wydatki, możesz być praktycznie pewien, że znacząco przekroczysz zakładany budżet, a jednocześnie wpakujesz w budowę domu wszystkie oszczędności. Na czym zatem można oszczędzać?


Na początku - architekt


dom
Napisał: Paul Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przy budowie domu z pewnością istnieją pewne koszty stałe, których praktycznie w żaden sposób nie będziesz w stanie zmniejszyć. Należą do nich na przykład opłaty za pozwolenia na budowę. Możesz jednak trochę zaoszczędzić decydując się na gotowe projekty domów. Projekty znajdziesz na tej - https://www.horyzont.com/ stronie internetowej.

Oczywiście jeżeli masz jakąś nietypową wizję swego przyszłego domu, wtedy architekt jest Ci właściwie niezbędny aby wykonać przykładowo projekt domu parterowego z poddaszem, jednakże jeżeli nie masz żadnych nadzwyczajnych życzeń i chcesz po prostu mieć mały domek z ogródkiem, wtedy oczywiście powinieneś zdecydować się na gotowe projekty domów. Projekty domów do znalezienia https://www.horyzont.com/13-projekty-domow-z-poddaszem - tutaj. Właściwie każdy architekt ma coś takiego w swojej ofercie - a może znajdzie się tam nawet projekt domu parterowego z poddaszem. Co bardzo ważne, takie gotowe projekty na pewno są znacznie tańsze niż koszt wykonania domu na Twoje indywidualne zamówienie. Jeśli chcesz na czymś zaoszczędzić bez utraty jakości, wtedy kupno takiego gotowego projektu bez wątpienia będzie niezłym pomysłem.


idź do serwisu
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupuj w hurtowniach!


Jeśli masz dojścia do jakichś osób, które przykładowo pracują w hurtowni rzeczy budowlanych, z pewnością musisz to wykorzystać. Jeżeli uda Ci się kupić materiały w cenach hurtowych, oczywiście dużo zaoszczędzisz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-05 10:34:45
Tagi: pieniądze, zakup, koszty, materiały, pozwolenie